ՊԲ-ում զորավարժությունները շարունակվում են (տեսանյութ) 06/18/2019   14:21  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Համաձայն Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի 2019թ. պատրաստության պլանի, հունիսի 17-ին՝ ՊԲ մի շարք զորամասերի և զորատեսակների ներգրավմամբ մեկնարկել են հրամանատարաշտաբային զորավարժություններ:
Համաբանակային կարևորության միջոցառումը, որում ընդգրկված են շուրջ 10 000 զինծառայող, 200-ից ավելի հրետանային համակարգեր, մոտ 150 զրահատեխնիկա, 50-ից ավելի ՀՕՊ համակարգեր, ավելի քան 400 ավտոտեխնիկա և այլ շարժակազմեր, կշարունակվի մինչև հունիսի 20-ը:
13:49 17/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում մեկնարկել են հրամանատարաշտաբային զորավարժություններ. ներգրավված է շուրջ 10.000 զինծառայող
16:18 24/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնցկացվել է գումարտակային մարտավարական զորավարժություն
17:19 17/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տիգրանակերտ» զորավարժարանում խաղարկվել է մարտական հրաձգությամբ գումարտակային մարտավարական զորավարժություն

В Арцахе продолжаются командно-штабные учения(Видео) 06/18/2019   14:49  |  Лента новостей
В Арцахе продолжаются командно-штабные учения с привлечением ряда воинских частей и видов вооружения, которые стартовали накануне, 17-го июня.
Военные учения проходят в  соответствии с планом подготовки вооруженных сил Республики Арцах на 2019 год.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах, в учениях задействованы около 10 000 военнослужащих, свыше 200 артиллерийских установок, около 150 единиц бронетехники, более 50 систем ПВО, свыше 400 единиц автомобильной техники и другого подвижного состава. Учения продлятся до 20-го июня.