«Նիկոլ Փաշինյանը Դավիթ Տոնոյանի հետ հետևել են ՀՀ ԶՈւ ԲԿ-ներից մեկում անցկացվող մարտավարական հարձակողական զորավարժություններին». Արծրուն Հովհաննիսյան 11/16/2018   14:28
«Այսօր ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի հետ հետևել են ՀՀ ԶՈւ ԲԿ-ներից մեկում անցկացվող մարտավարական հարձակողական զորավարժություններին։
Մասնավորապես զորքերը բարդ աշխարհագրական և եղանակային պայմաններում գրոհող խմբերով իրականացնում էին նոր բնագծերի գրավման գործողություններ։ Գրոհող խմբերը կիրառում էին նոր մարտավարություն և հատուկ տեխնիկական միջոցներ»։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
16:02 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶորավարժություն 5-րդ զորամիավորումում
15:51 18/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ4-րդ զորամիավորումում անցկացվում է գումարտակային մարտավարական զորավարժություն
17:12 30/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանում կայանալիք «Վեհանձն գործընկեր-2018» զորավարժությունը ՆԱՏՕ-ի կողմից չի կազմակերպվում
16:56 26/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին բանակային զորամիավորման շրջանակում անցկացվել է հրամանատարաշտաբային զորավարժություն
14:46 30/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ զինուժը «Սմերչ» համազարկային կայանքների ներգրավմամբ վարժանքներ է անցկացրել (տեսանյութ)

Никол Пашинян и Давид Тоноян понаблюдали за ходом тактических наступательных учений ВС Армении 11/16/2018   14:37  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никoл Пашинян вместе с и.о. министра обороны РА Давид Тоноян наблюдал за ходом тактических наступательных учений ВС РА. Об этом сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
"В частности, атакующие группы войск в сложных географических и погодных условиях проводили операцию по захвату новых рубежей. Группы захвата применяли новую тактику и специальные технические средства", - написал Арцрун Ованнисян.