Վերաքննիչ դատարանում քննվում է Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի դեմ բողոքի հարցը 06/11/2019   10:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Վերաքննիչ քրեական դատարանում մեկնարկել է Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի հարցով բողոքի քննությունը։ Սկզբնապես այն ընթանում էր դռնփակ, ապա որոշում կայացվեց անցկացնել դռնբաց։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 2-ին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, որոշվել էր անփոփոխ թողնել Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը՝ հիմնավոր լինելու պատճառաբանությամբ։
Հիշեցնենք նաեւ, որ հունիսի 4-ին նույն դատավորի նախագահությամբ մեկնարկել էր Մանվել Գրիգորյանի եւ Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը, որին Գրիգորյանը ներկա չէր առողջական խնդիրների պատճառով։ Մեկնարկելուց կարճ ժամանակ անց այն հետաձգվել էր, եւ շարունակությունը նախատեսվում է այսօր՝ ժ. 12։00-ին։
Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, գույք յուրացնելու, հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներ վատնելու եւ շորթմամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու համար:

Апелляционный суд Армении приступил к рассмотрению жалобы на арест Манвела Григоряна 06/11/2019   10:48  |  Криминальная хроника
Апелляционный уголовный суд Армении приступил к рассмотрению жалобы по вопросу о мере пресечения в отношении бывшего депутата парламента Армении,  экс-председателя союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна.
Напомним, 2 мая суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна постановил оставить без изменений решение о заключении под стражу Манвела Григоряна, указав на его обоснованность.
4 июня под председательством того же судьи начались слушания по делу в отношении Манвела Григоряна и его супруги – Назик Амирян. Манвел Григорян не присутствовал на судебном заседании по состоянию здоровья. Заседание было перенесено на  12:00 11 июня.
Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, присвоении имущества, уклонении от уплаты налогов, растрате государственных средств и организации хищения имущества путем вымогательства.