05/31/2019   22:43  |  Քրեական խրոնիկոն «Օրենքով գող» Էդիկ Քութաիսցիին ցույց են տվել դռան տեղը Ռուսաստանի ՆԳՆ քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության աշխատակիցները նախօրեին ծանուցել են Մոսկվայում բնակվող 63-ամյա «օրենքով գող» Էդիշեր Ստուրուային (Էդիկ Քութաիսցի)` նրա` երկրի...
05/31/2019   21:39  |  Քրեական խրոնիկոն Մոսկվայում առևանգել են թեքվանդոյի չեմպիոնին և հափշտակել 12 մլն ռուբլի Մոսկվայում ոստիկաններ ներկայացած անհայտ անձինք առևանգել են թեքվանդոյի Ռուսաստանի և Եվրոպայի չեմպիոն Սերգեյ Չմուլյային և ստիպել նրան  իր ընկերության հաշվեհամարից 12 մլն փոխանցել այլ...
05/31/2019   21:06  |  Արտակարգ պատահարներ Հրդեհ Նիկողայոս Տիգրանյան փողոցում. կան տուժածներ Մայիսի 31-ին, ժամը 13:58-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Նիկողայոս Տիգրանյան փողոցի թիվ 19 շենքի բնակարաններից մեկում տեղի է ունեցել էլեկտրական լարերի կարճ...
05/31/2019   21:05  |  Միջազգային լրահոս Չինաստանը ԱՄՆ-ից վրեժ է լուծել Huawei- ի համար (տեսանյութ) Չինաստանը կստեղծի օտարերկրյա ընկերությունների և անհատների սեփական սև ցուցակ, որոնք փորձում են ճնշում գործադրել չինական բիզնեսի վրա: Այս մասին հայտնում է «Lenta.ru»-ն՝ հղում կատարելով...
05/31/2019   21:00  |  ԼՐԱՀՈՍ Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի բարձրաստիճան պատվիրակությանը ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 31-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի բարձրաստիճան պատվիրակությանը: Վերջինիս կազմում էին Իրավունքի գերակայության եւ մարդու իրավունքների հարցերով...
05/31/2019   19:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Միջազգային փորձագիտական կառույցների ներկայացուցիչները ԲԴԽ-ում քննարկել են ՀՀ դատաիրավական բարեփոխումներին աջակցության ուղիները Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գևորգ Դանիելյանը միջազգային փորձագիտական կառույցների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ քննարկել է Հայաստանում դատաիրավական բարեփոխումների...
05/31/2019   19:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջ ունի Բացվել է ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 31–ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արմեն Աշոտյանը։ «Այն ստեղծվել է նախագահ...
05/31/2019   19:53  |  ԼՐԱՀՈՍ Մարդու իրավունքների պաշտպանը կաջակցի դատաիրավական բարեփոխումների իրականացմանը. Պաշտպաննընդունել է ԵԽ բարձրաստիճան պատվիրակությանը Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրինության գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Ջակումոպուլոսի...
05/31/2019   19:49  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ դեսպանը և Քուվեյթի ԱԳ փոխնախարարը կարևորել են երկկողմ հարաբերություններն ակտիվացնելու ջանքերը Քուվեյթում ՀՀ դեսպան Սարմեն Բաղդասարյանը մայիսի 29-ին հանդիպել է Քուվեյթի Պետության արտաքին գործերի նախարարի Եվրոպայի հարցերով տեղակալ Վալիդ ալ Խուբեյզիի (Walid Al-Khobaizi) հետ: Ինչպես ...
05/31/2019   19:43  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Մայիսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է մարտի 24-ից 29-ը Հայաստանում անցկացված ԱՊՀ մասնակից պետությունների բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների...

05/31/2019   18:19  |  Из жизни Из-за редкой болезни у британки «растеклось» лицо Британка сильно переживала из-за внешности, по ее словам, часть ее лица «сползла и растеклась».
05/31/2019   17:48  |  Международные новости Пекин создаст свой "черный список" иностранных компаний Этот шаг, вероятно, усугубит конфликт КНР с США, жертвой которого уже стала компания Huawei, и поставит под угрозу тысячи иностранных компаний.
05/31/2019   17:41  |  Судебный репортаж У адвокатов Роберта Кочаряна возникли вопросы к суду Следователь по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна подал ходатайство об отводе председателя Апелляционного уголовного суда Вазгена Рштуни.
05/31/2019   17:07  |  Лента новостей Следственная комиссия по расследованию обстоятельств Апрельской войны создана в парламенте Армении Согласно конституционному закону “Регламент НС”, полномочия следственной комиссии будет исполнять парламентская комиссия по вопросам обороны и безопасности.
05/31/2019   16:50  |  Лента новостей Пашинян предложил Совету Европы не помогать, а принять непосредственное участие в реформе судебно-правовой системы премьер-министр предложил Совету Европы не помогать, а принять непосредственное участие в процессе реформ судебно-правовой системы.
05/31/2019   16:19  |  Лента новостей В Ереване пройдут праздничные мероприятия по случаю Международного дня защиты детей Национальное Собрание организует по случаю отмечаемого 1 июня Международного дня защиты детей праздничное мероприятие.
05/31/2019   16:10  |  Лента новостей В Канаде умер джазовый музыкант Дикран Гобалян В Канаде на 70-м году жизни скончался джазовый музыкант Дикран Гобалян, известный под псевдонимом Леон Редбоун.
05/31/2019   15:58  |  Международные новости Аэропорт Симферополя теперь официально носит имя Айвазовского Президент России Владимир Путин присвоил аэропорту Симферополя имя великого художника-мариниста Ованнеса(Ивана) Айвазовского.
05/31/2019   15:37  |  Криминальная хроника “Это политическое преследование”: адвокат о деле в отношении Ваагна Арутюняна Судья, рассматривавший вопрос о мере пресечения в отношении бывшего руководителя следственной группы по делу 1 марта Ваагна Арутюняна, удалился в совещательную комнату.
05/31/2019   15:04  |  Международные новости “Достали из-под земли”: судебные приставы вытащили должника из могилы Астраханские приставы достали должника из свежей могилы, где он пытался спрятаться, притворившись мертвым.