Արցախի ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչության տարածած տեղեկատվությունը 05/30/2019   16:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած  տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Ակնայի հատվածում հայկական կողմից արձակված դիպուկահար կրակոցից սպանվել է ադրբեջանցի զինծառայող Ագիլ Ակիֆ օղլու Օմարովը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել.
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Ակնայի հատվածում հայկական կողմից արձակված դիպուկահար կրակոցից սպանվել է ադրբեջանցի զինծառայող Ագիլ Ակիֆ օղլու Օմարովը, իրականությանը չի համապատասխանում:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ուժերը շարունակում են խստորեն հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և, միաժամանակ, ադրբեջանական կողմին հորդորում ձեռնպահ մնալ սադրիչ ապատեղեկատվություններով իրադրությունն արհեստականորեն սրելու անհեռանկար քայլերից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

В Арцахе назвали провокационной дезинформацией сообщения Минобороны Азербайджана 05/30/2019   16:34  |  Карабахский конфликт
Министерство обороны Республики Арцах опровергает распространенную 30 мая оборонным ведомством Азербайджана информацию о гибели азербайджанского военнослужащего Агиль Акифа оглу Омарова от снайперского выстрела, якобы произведенного с армянской стороны на участке Акна.
“Эта информация не соответствует действительности", – заявили в Минобороны Арцаха.
“Минобороны Республики Арцах заявляет, что передовые силы АО по всей протяженности линии соприкосновения продолжают строго соблюдать режим прекращения огня и в то же время призывают азербайджанскую сторону воздержаться от бесперспективных шагов по обострению ситуации с помощью провокационной дезинформации”, - отмечается в заявлении.
20:32 25/04/2019  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха призвало Азербайджан воздержаться от бесперспективной тактики искусственного обострения ситуации
09:09 18/07/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха опровергло сообщения азербайджанских СМИ о взрыве в воинской части НКР