05/24/2019   19:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Կրոնական կազմակերպությունների և կրոնական փոքրամասնությունների պաշտպանված ազատությունը մարդու իրավունքների պաշտպանության կարևոր նշաձող է․ Արման Թաթոյան Մեր երկրում սկզբունքորեն պետք է պաշտպանված լինի կրոնական կազմակերպությունների և կրոնական փոքրամասնությունների գործունեության ազատությունը: Սա շատ կարևոր է և մարդու իրավունքների պաշտպանության...
05/24/2019   18:59  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետը կառավարական ամառանոցում հյուրընկալել է սահմանապահ համայնքների շրջանավարտներին Հայաստանի սահմանապահ համայնքների վերջին զանգը նշող տասնյակ շրջանավարտներ  ՀՀ վարչապետի հրավերով հյուրընկալվել են կառավարական ամառանոցում:  Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ...
05/24/2019   18:49  |  ԼՐԱՀՈՍ Վեթթինգի հանձնաժողովն ինքնին պետք է անցնի վեթթինգ. Նիկոլայ Բաղդասարյան «Պետք է լինի վեթթինգի անկախ հանձնաժողով, որն ինքնին պետք է անցնի վեթթինգ»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս կարծիքը հայտնեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանը
05/24/2019   18:49  |  ԼՐԱՀՈՍ Կոռուպցիայի մեջ ներգրավվելը ոչնչացնում է մեր մասնագիտությունը . Արա Զոհրաբյան Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի խորհրդի հանդիսավոր նիստի ժամանակ անդամների միաձայն քվեարկության արդյունքում ՀՀ փաստաբանական դպրոցի 72 ունկնդիրների հանձնվեցին փաստաբանի մասնագիտական...
05/24/2019   18:30  |  ԼՐԱՀՈՍ Ի՞նչ է ձեռք բերել Ս. Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը պաշտոնավարման ընթացքում Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Հրայր Կարապետյանի եկամուտը 2018թ.-ի դրությամբ կազմում է 30.375  ԱՄՆ դոլար, իսկ դրամական միջոցները՝ 10 մլն դրամ և 90 հազ. դոլար։ Այս մասին...
05/24/2019   18:25  |  ԼՐԱՀՈՍ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում հնչել է վերջին զանգը Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի շրջանավարտների համար մայիսի 24-ին հնչել է ուսումնական տարվա վերջին զանգը: Ինչպես  հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
05/24/2019   18:23  |  ԼՐԱՀՈՍ Թուլուզի համալսարանը Հայաստանին սուպերհամակարգիչ կնվիրի Ֆրանսիա-Հայաստան Առևտրաարդյունաբերական պալատը, Թուլուզի գիտահետազոտական համալսարանի և Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարան հիմնադրամի հետ համատեղ, մայիսի 24-ին  կազմակերպել էր տեղեկատվական...
05/24/2019   18:19  |  ԼՐԱՀՈՍ ԼՀԿ-ն ԱԺ-ում հյուրընկալել է Նիդերլանդների «Ազատության և Ժողովրդավարության» կուսակցության ներկայացուցիչներին «Լուսավոր Հայաստան» Կուսակցությունը Ազգային ժողովում հյուրընկալել է Նիդերլանդների Թագավորության խորհրդարանում մեծամասնություն կազմող  «Ազատության և...
05/24/2019   18:10  |  Քրեական խրոնիկոն Ռազմական ոստիկանությունը բացահայտել է զորակոչից խուսափելու երկու դեպք Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժնի աշխատակիցները, ստացված օպերատիվ տեղեկությունների իրացման արդյունքում, բացահայտել են բժշկական...
05/24/2019   18:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Նազենի Ղարիբյանն ընտրվել է Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի կառավարման խորհրդի նախագահ Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարի պարտականությունները  կատարող Նազենի Ղարիբյանն ընտրվել է Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի կառավարման խորհրդի նախագահ:   Այս...

05/24/2019   13:36  |  Из жизни Отставка одного Гагика вдохновила другого Гагика на "непогодный" пост в Facebook Начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян в шутку задумался о своей отставке.
05/24/2019   13:01  |  Международные новости «Википедия» подала в ЕСПЧ жалобу против властей Турции Wikimedia Foundation, управляющая «Википедией», подала иск в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) против властей Турции, пытаясь добиться снятия блокировки сайта в стране.
05/24/2019   12:49  |  Лента новостей Высший судебный совет созвал заседание после отставки Гагика Арутюняна Не исключено, что за отставкой главы Высшего судебного совета Гагика Арутюняна последуют новые отставки.
05/24/2019   12:39  |  Лента новостей Спикер парламента Армении: судебная власть продолжает попадать под влияние других кругов Нынешняя судебная система не пользуется доверием граждан, заявил спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян в ходе парламентских слушаний на тему "Перспективы применения инструментов переходного правосудия переходного периода в Армении".
05/24/2019   12:00  |  Лента новостей Глава Высшего судебного совета Армении Гагик Арутюнян подал в отставку Председатель Высшего судебного совета Армении Гагик Арутюнян подал заявление об отставке.
05/24/2019   11:52  |  Криминальная хроника Жуткий инцидент произошел в Армении: мужчина убил сестру, ранил племянника и покончил с собой 59-летний мужчина рано утром ударил ножом сестру, проживающую по соседству сестру. которая скончалась на месте, а затем ранил ножом племянника, находившегося в момент инцидента в спальной комнате.
05/24/2019   11:22  |  Здоровье Анестезиологи рассказали о самых смешных фразах людей под наркозом и их необычных поступках Анестезиологи перечислили самые нелепые фразы, которые они слышали от пациентов, находящихся под действием наркоза, а также описали их необычные поступки.
05/24/2019   10:55  |  Чрезвычайное просшествие "Начал сходить с ума": очевидцы рассказали об инциденте с дебоширом на борту самолета Red Wings(Видео) Дебошира связали и сняли с борта. В Домодедово мужчину отправили к медикам, однако их усилия не принесли результата, пассажир скончался от острой сердечной недостаточности.
05/24/2019   10:47  |  Международные новости Путин в Кремле вручил госнаграды трем известным армянам Президент России Владимир Путин наградил в Кремле выдающихся россиян и иностранцев государственными наградами.
05/24/2019   10:23  |  Лента новостей Пашинян поздравил Моди с переизбранием на пост премьера Индии и пригласил его в Армению Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди в связи с его переизбранием на пост премьер-министра.