05/22/2019   18:34  |  Արտակարգ պատահարներ Վթարի ենթարկված ավտոբուսում գտնվել են Արեւելյան Եվրոպայի, այդ թվում՝ Հայաստանի քաղաքացիներ Մայիսի 22-ին, առավոտյան ժամը 11:00-ին (տեղական ժամանակով) Իտալիայի Հանրապետությունում՝ Սիենա-Ֆլորենցիա ավտոմայրուղում, տուրիստական ավտոբուսը,  որում գտնվել է 60 զբոսաշրջիկ, շրջվել է:...
05/22/2019   18:15  |  Քաղաքական Մեծամասնությունը մերժեց ընդդիմությանը. արտահերթ նիստ տեղի չի ունենա ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ մայիսի 22-ին արտահերթ նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ խորհուրդը: Քննարկվել է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ...
05/22/2019   18:10  |  ԼՐԱՀՈՍ Աֆղանստանում դեսպան է նշանակվել Գառնիկ Բադալյանը ՀՀ նախագահն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Աֆղանստանում դեսպան նշանակելու մասին։  «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի....
05/22/2019   17:54  |  Վերլուծություններ Քաղաքացիական պայմանագիրը լքում են և պատճառաբանում Իշխող քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության շարքերից, հնարավոր է՝ առաջիկայում լուրջ արտահոսք սկսվի: Եթե մինչ այժմ հանրային մակարդակում տեղեկատվությունն ընդամենը օրենսդիր և գործադիր  վերին...
05/22/2019   17:21 Դպրոցներն առանց իրավական հիմքի իրավունք չունեն պահանջելու առաջին դասարանցիների ընդունելության համար անհրաժեշտ ԿԳՆ կողմից սահմանված փաստաթղթերի ցանկից դուրս այլ անձնական տվյալներ Այս օրերին առաջին դասարան հաճախելու իրավունք ունեցող երեխաների ծնողները համապատասխան ուսումնական հաստատություններին են ներկայացնում ընդունելության համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը, որոնց ցանկը սահմանված...
05/22/2019   17:11 Դատական բարեփոխումները չպետք է խաթարեն համակարգի բնականոն աշխատանքը. ՀՀ դատավորների միության հայտարարությունը Վերջին օրերի ընթացքում զանգվածային լրատվության որոշ միջոցների, ինչպես նաև հասարակության մի շարք անդամների կողմից համացանցում, հեռուստատեսությամբ հեռարձակվող հաղորդումների և հրապարակային...
05/22/2019   16:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Բակո Սահակյանը հրավիրել է խորհրդակցություն Ստեփանակերտի քաղաքապետի ու շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 22-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Ստեփանակերտի քաղաքապետի ու հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ եւ նրանց հետ...
05/22/2019   16:25  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ մի խումբ քաղաքացիներ Թուրքիայից խոշոր խմբաքանակներով բեռներ են ներկրել Հայաստան՝ առանց հայտարարագրման.ԱԱԾ ԱԱԾ-ն պարզաբանում է տարածել Բագրատաշեն մաքսակետում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ահազանգած առևտրականների կողմից ներկայացված տեղեկատվության վերաբերյալ. «Հայաստանի Հանրապետության ազգային...
05/22/2019   16:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Խոսենք փաստերով «Չնայած քաղաքական ամենաբարձր մակարդակով հայտարարվել է, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարը մեզ համար առաջնահերթություն է, բայց դատական համակարգի նկատմամբ վստահության բացակայության պատճառով նաև...
05/22/2019   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Պետբյուջեի եկամտային մասը 62 մլրդ դրամով կգերակատարվի. քննարկվել են հավելյալ բյուջետային միջոցների բաշխմանը վերաբերող հարցեր Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ պետական կառավարման մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են բյուջետային հավելյալ միջոցների բաշխմանը վերաբերող...

05/22/2019   13:21  |  Суд по делу второго президента РА Адвокат прокомментировал возможность обжалования решения о приостановлении производства по делу Кочаряна “В любом случае, для меня преобладает тт мнение, что это решение обжалованию подлежит”, - сказал в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” адвокат Армена Геворкяна, юрист Эрик Алексанян.
05/22/2019   12:23  |  Международные новости Ученые рассказали о смертоносных последствиях скорой климатической катастрофы Международная группа ученых выяснила, что повышение уровня моря из-за глобального потепления и ускоренного таяния льдов приведет к затоплению территорий, на которых проживает 187 миллионов человек.
05/22/2019   11:55  |  Лента новостей В ереванском метро весь день будут звучать песни Шарля Азнавура В день рождения легендарного шансонье Шарля Азнавура на всех станциях Ереванского метрополитена звучат его песни.
05/22/2019   11:51  |  Лента новостей Никол Пашинян уволил одного из своих советников Григор Мурадян освобожден о должности советника премьер-министра Армении.
05/22/2019   11:33  |  Пресса Силовым структурам Армении дали поручение по поводу судей – газета “Жаманак” Силовым структурам Армении поручено найти такие методы давления на судей, которые вынудили бы их написать заявление об уходе.
05/22/2019   11:07  |  Из жизни У жены пережившего инфаркт Икера Касильяса обнаружили рак Жена испанского голкипера «Порту» Икера Касильяса журналистка Сара Карбонеро рассказала об онкологическом заболевании.
05/22/2019   11:03  |  Чрезвычайное просшествие Автомобиль упал в реку в Ереване: один человек погиб Трагическое ДТП произошло накануне поздно вечером в Ереване.
05/22/2019   10:40  |  Криминальная хроника Вооруженный мужчина застрелил трех человек в церкви в Бразилии По данным издания, до того, как отправиться в церковь, мужчина убил свою бывшую невесту, находясь у нее дома.
05/22/2019   10:25  |  Пресса Пашинян собирается провести кадровую чистку в правительстве – газета "Жаманак" Премьер-министр Армении Никол Пашинян планирует провести серьезные кадровые изменения в правительстве и подведомственных ему структурах в случае отсутствия каких-либо форс-мажоров до следующего месяца.
05/22/2019   10:15  |  Криминальная хроника Бывшую чиновницу Нелли Вартанян приговорили в Ростове к семи годам колонии за взятку мебелью Октябрьский районный суд Ростова-на-Дону приговорил к семи годам колонии бывшего начальника отдела по делам инвалидов минтруда Ростовской области Нелли Вартанян за взятку мебелью почти на полмиллиона рублей.