«Սպայկա» -ի տնօրենը նախաքննական մարմնին է ներկայացրել նոր ճշգրտված հաշվետվություն 05/15/2019   13:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
‹‹Փաստինֆո››-ի տեղեկություններով ‹‹Սպայկա›› արտահանող առևտրային ընկերության տնօրենն իրենց ֆինանսական գործունեության վերաբերյալ նոր ճշգրտված հաշվետվություն է ներկայացրել նախաքննակա մարմնին։ Ըստ ամենայնի՝ դրա հիման վրա կնշանակվի նոր ստուգում եւ կսահմանվի ժամանակացույց՝ հնարավորություն տալով Դ.Ղազարյանին մաս-մաս վերականգնել վնասը։
Հիշեցնենք, որ նախաքննական մարմնի հետ համագործակցելու Դավիթ Ղազարյանի պատրաստակամության մասին հայտնի դարձավ մայիսի 4-ին, երբ ՊԵԿ-ը հայտարարեց, որ հսկողություն իրականացնող դատախազը փոխել է «Սպայկա» ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Ղազարյանի խափանման միջոցը՝ նրան կալանքի տակ պահելու հիմքերը վերանալու կապակցությամբ։ Մայիսի 3-ին Դ.Ղազարյանը վճարել էր 1 մլրդ ՀՀ դրամ գումար՝ որպես մասնակի փոխհատուցում, հարցաքննվել։
Նա «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից ազատ է արձակվել մայիսի 3-ին:
«Սպայկա» -ի տնօրենին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ հարկերը, տուրքերը կամ պարտադիր այլ վճարումները վճարելուց չարամտորեն խուսափելը, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով:
12:54 04/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ‹‹Սպայկա ››-ի տնօրենը ազատ է արձակվել երեկ երեկոյան՝ 1մլդ դրամ վճարելուց հետո

Директор компании “Спайка” представил следствию отчет с новыми уточненными данными 05/15/2019   14:07  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, директор компании “Спайка” представил следственному органу отчет с новыми уточненными данными о своей финансовой деятельности.
Согласно источнику, на основании этого будет назначена новая проверка и установлен дедлайн, что позволит Давиду Казаряну по частям возместить ущерб.
Напомним, о готовности Давида Казаряна сотрудничать со следствием стало известно 4 мая, когда Комитет государственных доходов Армении заявил, что прокурор, осуществляющий надзор, изменил директору “Спайка” меру пресечения ввиду устранения основания для содержания его под стражей.
3 мая Д. Казарян выплатил 1 млрд. драмов в качестве частичной компенсации и был допрошен. Он вышел на свободу из УИУ “Нубарашен” в тот же день, 3 мая.
Директору компании “Спайка” Давиду Казаряну предъявлено обвинение по части 2 статьи 205(“Уклонение от уплаты налогов, пошлин или иных обязательных платежей”) УК Армении.