Արարատի մարզում սպանված 30 -ամյա կինը հղի էր 05/13/2019   09:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը Արարատի մարզում սպանված 30-ամյա կինը հղի էր։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից. «Հարուցված քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել մեկ անձի՝ ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, այն է՝ ակնհայտ հղի կնոջը սպանելը»,-փոխանցեց Հարությունյանը։
Վերջինիս խոսքով՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ կնոջը դաժան ծեծի ենթարկողը նրա մտերիմն է եղել, ով էլ վիճաբանությունից հետո վերջինիս տեղափոխել է հիվանդանոց։ Վիճաբանությունը տեղի է ունեցել դաշտամիջյան հատվածում կենցաղային հարցի շուրջ եւ տեւել է մեկ ժամ։ Այդ ընթացքում տղամարդը տարբերով իրերով, մասնավորապես՝ խողովակով, երկաթով, հարվածներ է հասցրել կնոջ մարմնի տարբեր հատվածներին, վերջինս էլ պարբերաբար հայհոյանքներ է հնչեցրել նրա հասցեին։
Մեր տեղեկություններով՝ տուժածն ուներ 2 երեխա, որոնք գտնվում են մանկատանը։
16:28 11/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրարատում խմած կինը քաշքշել է համագյուղացուն, հարվածել գլխին, վնասել տաքսի ավտոմեքենան

Стали известны шокирующие подробности жестокого убийства женщины в Араратской области 05/13/2019   10:10  |  Криминальная хроника
Убитая в ночь на 9-ое мая в Араратской области женщина была беременна. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“По уголовному делу обвинение предъявлено оному человеку. Ему инкриминируют пункт 4 части 2 статьи 104("Убийство заведомо беременной женщины”) Уголовного кодекса Армении”, - проинформировала она.
Она также сообщила, что в отношении обвиняемого избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
По сведениям “ФактИнфо”, женщину во время ссоры подверг жестокому избиению ее близкий знакомый, который после случившегося доставил ее в больницу.
Конфликт возник на бытовой почве. Инцидент произошел в поле и длился примерно час. В ходе ссоры мужчина наносил женщине удары разными предметами, в частности, пустил в ход шланг и железные прутья, а также нецензурно выражался в ее адрес.