Մայիսի 9-ին Հայաստանի ինը քաղաքներում կկայանա «Անմահ գունդ» քայլերթը 05/08/2019   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստանի Անմահ գունդ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ եռատոնի խորհուրդը և դրա վերաբերյալ հիշողությունները սերունդներին փոխանցելու նպատակով անցկացնելու է «Անմահ գունդ» խորագրով քայլերթեր 9 քաղաքներում՝ Երևանում, Գյումրիում, Վանաձորում, Դիլիջանում, Իջևանում, Կապանում, Ալավերդիում, Հրազդանում, Մասիսում և Քասախ գյուղում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Երևանում ակցիան մեկնարկելու է մայիսի 9-ին՝ ժամը 13:00-ին՝ Արամ Խաչատրյանի հուշարձանի մոտից: Քայլերթի մասնակիցներն, ինչպես նախորդ տարիներին, իրենց հետ տանելու են Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների նկարները:
Քայլերթին մասնակցելու են ՀՀ ուսումնական հաստատությունների աշակերտներ և ուսանողներ, ՀՀ-ում ԱՊՀ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցիչներ, Հայ Առաքելական եկեղեցու հոգևոր այրեր, Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից Հայաստանում բնակվող վետերաններ և այլոք:

Акция “Бессмертный полк” пройдет в девяти городах Армении 9 мая 05/08/2019   15:49  |  Лента новостей
Патриотическая общественная организация “Бессмертный полк Армении” совместно с Министерством обороны РА проведет шествия под девизом “Бессмертный полк” в 9 городах Армении - Ереване, Гюмри, Ванадзоре, Дилижане, Иджеване, Капане, Алаверди, Раздане, Масисе и селе Касах.
Как передает "Арменпресс", акция начнется 9 мая в 13:00 у памятника Араму Хачатуряну. Участники шествия, как и в предыдущие годы, пройдут с  фотографиями героев Великой Отечественной войны, Арцахской войны и Четырехдневной апрельской войны.
В шествии примут участие учащиеся и студенты учебных заведений РА, дипломатические представители стран СНГ в РА, духовные лица Армянской Апостольской Церкви, ветераны Великой Отечественной войны, проживающие в Армении и другие.