Շոու սարքելը լավ բան ա. Նազիկ Ամիրյանը` իրենց տանը հայտնաբերված զենք-զինամթերքի մասին 05/02/2019   15:07  |  Դատական ռեպորտաժներ
Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի քննության նիստի ընդմիջման ժամանակ վերջինիս կինը` Նազիկ Ամիրյանը, անդրադառնալով լրագրողների դիտարկմանը, թե իրենց բնակարանից մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերք է հայտնաբերվել, արձագանքեց` ասելով. «Ո՞վ ասեց»: Դիտարկմանը, որ դա վկայող տեսանյութ կա, Ամիրյանը պնդեց. «Շոու սարքելը շատ լավ բան ա, իսկ ապացուցելը կերեւա դատարանում»:
Հարցին, թե նա սպասո՞ւմ էր, որ կունենա մեղադրյալի կարգավիճակ, Նազիկ Ամիրյանը պատասխանեց. «Թուրքերի, ադրբեջանցիների մոտ եմ ունեցել»:
Անդրադառանով այն հարցին, թե ինչու քմծիծաղ տվեց, երբ դատախազներն ասացին, որ Մանվել Գրիգորյանը քրեակատարողական հիմնարկից դուրս գալիս առողջ տեսք ուներ, Ամիրյանը պատասխանեց. «Հերոսը չի սողում, ու եթե իրենց թվում է, թե պետք է չորեքթաթ գնար, ուրեմն ավելի լավ է` թող իրանք գնան»:
Մյուս հարցերին չպատասխանելով` Նազիկ Ամիրյանը լքեց նիստերի դահլիճը:
09:15 24/01/2019  |  ՄամուլՈւղեբեռի «տոչկա». Նախկինում այս բիզնեսը պատկանում էր միայն Նազիկ Ամիրյանին. «Ժամանակ»
16:15 30/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆազիկ Ամիրյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ապօրինի զենք և ռազմամթերք պահելու համար
13:02 28/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆազիկ Ամիրյանը կկալանավորվի՞. ՀՔԾ պետը մանրամասներ է ներկայացնում
09:44 28/06/2018  |  ՄամուլՈրոշել են վրեժ լուծել գեներալի շրջապատից. Մանվելականները շարունակում են «արտագաղթել» Էջմիածնից. «Հրապարակ»
14:39 26/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄանվել Գրիգորյանի կնոջը՝ Նազիկ Ամիրյանին, դեռևս չի հաջողվել հայտնաբերել

“Спланированное шоу”: жена Манвела Григоряна прокомментировала уголовное дело против ее мужа 05/02/2019   15:50  |  Судебный репортаж
Манвел Григорян - герой, а герои ползать не станут, заявила журналистам в перерыве судебного заседания супруга Григоряна – Назик Амирян.
“Герой ползать не будет. Если им кажется, что он должен ходить на четвереньках, то они ошибаются", - сказала Амирян, которая тоже проходит обвиняемой по этому же делу.
Такое заявление Амирян сделала в ответ на вопрос одного из журналистов о том, почему она ухмыльнулась на утверждение прокуроров о том, что Манвел Григорян имел здоровый вид, когда выходил из уголовно-исполнительного учреждения.
Что касается обнаруженного в их доме большого  количества оружия и боеприпасов и видеоматериала, свидетельствующего об этом, то, по словам Назик Амирян,  это спланированное шоу”.