Դավիթ Սանասարյանը կրում է ‹‹Ստեֆանո Ռիչիի›› ապրանքանիշի կոստյումներ. լրագրողի հարցադրմանը Դավիթ Սանասարյանը չպատասխանեց 04/30/2019   14:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից հրավիրված մամուլի ասուլիսում, լրագրողներից մեկը  Սանասարյանին ցույց տվեց լուսանկար և խնդրեց ասել, թե լուսանկարում Սանասարյանը ինչ ապրանքանիշի կոստյում և փողկապ է կրում և որքան է դրա շուկայական արժեքը:
Սանասարյանի պաշտպանն ասաց, որ ասուլիսը հրավիրված չէ անձնական հարցեր քննարկելու համար: Լրագրողը նշեց, որ հարցի պատասխանը ընդհանուր կապ ունի քրեական գործի առարկայի հետ: ՊՎԾ պետն էլ իր հերթին խնդիրեց այդ կապը ցույց տալ, իսկ լրագրողը նշեց, որ քանի որ Սանասրյանը խուսափում է հարցին պատասխանել, ինքը կասի, որ փորձագետները  նշում են՝ հագուստը ‹‹Ստեֆանո Ռիչիի›› ապրանքանիշից է, որի շուկայական արդժեքը 3 մլն դրամ է:
Սանասարյանը հարցին չպատասխանեց, բայց պատրաստակամություն հայտնեց կոստյումը նվիրել նրան, ով ասում է եւ ավելացրեց.  լավ է իր նասկիները չեն տեսնում, թե չէ դրա վերաբերյալ էլ ինչ-որ բան կասեն:

Давида Санасаряна "заподозрили" в ношении дорогого костюма от Стефано Риччи 04/30/2019   15:10  |  Лента новостей
Начальник Государственной контрольной службы Армении Давид Санасарян, которому предъявлено обвинение в злоупотреблении должностными полномочиями, сегодня созвал пресс-конференцию.
Журналистка показала Санасаряну фотографию и попросила назвать бренд одежды, в которой он запечатлен на продемонстрированном ему снимке.
Журналистка также попросила огласить рыночную стоимость костюма и галстука.
Адвокат Санасаряна заявил, что они созвали пресс-конференцию не для того, чтобы обсуждать вопросы личного характера. В свою очередь журналистка заметила, что ответ на данный вопрос имеет отношение к предмету уголовного дела.
Тогда глава ГКС попросил указать эту связь. Журналистка, сославшись на экспертов, отметила, что это одежда от знаменитого бренда “Стефано Риччи”, рыночная стоимость которой варьируется в пределах 3 млн. драмов.
Санасарян не ответил на вопрос, однако выразил готовность подарить костюм тому, кто это сказал.
Он также добавил:”Хорошо носки не попадают в их поле зрения, а то и об этом бы что-нибудь да сказали”.