«Դա մեզ համար մութ է». ԲՀԿ-ն փակ հանդիպում է պահանջում Փաշինյանի հետ 04/08/2019   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մանրամասներին ծանոթանալու համար ԲՀԿ-ն ակնկալում է Փաշինյանի հետ փակ հանդիպում անցկացնել խորհրդարանում։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողներին ասել է ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
«Դա մեզ համար մութ է, տարբեր հայտարարություններ արեցին՝ Ադրբեջանն առանձին, մեր վարչապետն՝ առանձին, բայց դրա համար մենք հրավերք ենք կազմակերպել վարչապետին, որ խորհրդարանում փակ հանդիպում ունենանք, ու հրավիրելու ենք Արցախի մեր պատգամավոր ընկերներին, որ այդ հարց ու պատասխանը մեզ համար ընդունելի լինի», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ծառուկյանը:
ԲՀԿ առաջնորդը ողջունեց նաեւ ԼՂՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի այն հայտարարությանը, որ ով Արցախը համարում է մարզ, կարող է ընդհանրապես Արցախ չգնալ։ «Ես ընդունում եմ այդ հայտարարությունը: Գիտեք, 25 տարի Արցախը առանձին պետություն է, ունի իր ԱԺ նախագահը, իր ծրագիրն ու գործունեությունը, ու մեր ժողովրդի պայքարը անկախ պետության համար է եղել»,- ասաց Ծառուկյանը:

“Процветающая Армения" хочет провести закрытую встречу с Пашиняном 04/08/2019   13:21  |  Лента новостей
“Процветающая Армения» рассчитывает на проведение в Национальном Собрании Армении закрытой встречи с участием  премьер-министра РА для ознакомления с деталями встречи Пашинян – Алиев в Вене. Об этом заявил сегодня журналистам руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
"Эта встреча для нас покрыта темной завесой, прозвучали разные заявления – отдельно со стороны Азербайджана, отдельно – нашим премьером, и мы пригласили на встречу премьер-министра и наших коллег-депутатов из Арцаха для проведения в парламенте закрытой встречи по этой теме, чтобы этот вопрос и ответы были для нас приемлемы", - сказал журналистам Гагик Царукян.
Комментируя заявление секретаря Совета безопасности Арцаха Виталия Баласаняна о том, что тот, кто считает Арцах областью Армении, пусть не приезжает в Арцах, Гагик Царукян отметил: «Я принимаю это заявление. Знаете, Арцах уже 25 лет – отдельное государство со своим председателем Национального Собрания, своими программами и деятельностью, и наш народа вел борьбу за независимое государство”, - сказал Царукян.