84-ամյա կնոջը 20-ից ավելի դանակի հարված է հասցվել. ՔԿ 04/08/2019   17:30  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 6-ին՝ ժամը 11:50-ի սահմաներում, Նոր Նորքի 8-րդ զանգվածի թիվ 24 շենքի բնակարաններից մեկում սպանված 84-ամյա թոշակառու կնոջ մարմնի վրա հայտնաբերվել է դանակի ավելի քան 20 հարված: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից:
Նրա փոխանցմամբ` ուրբաթ օրը` ցերեկվա ժամերին, կնոջը տեսնող եղել է, հաջորդ օրը` արդեն շաբաթ առավոտյան, գտել են նրա անշնչացած դին. «Նախորդ օրը իրեն տեսնող եղել է, հետևաբար` մահը վրա է հասել դին հայտնաբերելուց ժամեր առաջ»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ապրիլի 6-ին՝ ժամը 11.50-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ Նոր Նորքի 8-րդ զանգվածի թիվ 24 շենքի բնակարաններից մեկում միայնակ ապրող թոշակառու կինը հարազատների հեռախոսազանգերին չի արձագանքում, տան դուռն էլ փակ է: Ահազանգին արագ արձագանքած ոստիկանության և արտակարգ իրավիճակների նախարարության ծառայողները բացել են բնակարանի դուռը եւ հյուրասենյակում հայտնաբերել  84-ամյա կնոջ դին՝ բերանը կպչուն ժապավենով փակված: Դիակի զննությամբ էլ հայտնաբերվել են կտրած-ծակած վնասվածքներ»։
Դեպքի առթիվ Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության հոդվածի հատկանիշներով: Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ:
22:11 06/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանությունը` 84-ամյա կնոջ սպանության մասին
16:16 06/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱռանձնակի դաժանությամբ սպանություն՝ Երևանում. բնակարանում հայտնաբերվել է դանակի մի քանի հարվածներով սպանված տարեց կնոջ մարմինը
16:22 26/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊատանին ծեծելով սպանել է անցորդին՝ մի տուփ ծխախոտի համար
13:27 25/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՇենավանում փորձել են սպանել 3 անձի
20:06 19/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն՝ Երեւանում. զոհը 27-ամյա երիտասարդ է
23:52 15/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանել է գործատուին, ապա զենքը դրել ձեռքի մեջ` փորձելով ինքնասպանության իմիտացիա ստեղծել
15:19 10/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՋրվեժում տղան դանակի մի քանի հարվածով սպանել է հորը.shamshyan
22:27 03/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲարմենն սպանել է փաբի այցելուին
23:31 29/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջը կասկածել է իրեն դավաճանելու մեջ եւ նկուղում կտրել պարանոցը

На теле убитой в Ереване 84-летней пенсионерки обнаружено более 20 ножевых ранений - СК 04/08/2019   17:54  |  Криминальная хроника
Более 20 ножевых ранений обнаружено на теле 84-летней пенсионерки, найденной  6 апреля утром убитой в одной из квартир в ереванском районе Нор Норк.  Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она проинформировала, что в пятницу днем женщину видели. На следующий день, уже в субботу утром, нашли ее бездыханное тело.
“В предыдущий день ее видели, следовательно, смерть наступила за несколько часов до обнаружения тела”, - сказала она.
Ранее сообщалось, что около 11:50 6 апреля в Полицию Армении поступило информация о том, что пенсионерка, проживающая одна в одной из квартир в здании № 24 в восьмом Нор-норкском массиве, не отвечает на телефонные звонки родственников, а дверь в квартиру закрыта. Прибывшие на место сотрудники Полиции и МЧС Армении вскрыли дверь и в гостиной обнаружили тело 84-летней женщины с заклеенным скотчем ртом. При осмотре тела на нем были обнаружены колото-резаные раны.
По данному факту следственным отделом по ереванским районам Кентрон и Нор-Норк возбуждено уголовное дело по статье “Убийство”. Назначен ряд экспертиз. Предварительное следствие продолжается.