Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Իմ քայլը» կուսակցության անդամների հետ 03/30/2019   18:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված «Իմ քայլը» կուսակցության անդամներին, որոնց թվում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Հայաստանի խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը,  ԱՀ Նախագահի խորհրդական-Ազգային ժողովում Նախագահի մշտական ներկայացուցիչ Զոյա Լազարյանը:  Այս մասին տեղեկացանք Արցախի նախագահի պաշտոնական կայքէջից։

Президент Арцаха встретился с депутатами парламента Армении от правящего блока «Мой шаг» 03/30/2019   19:21  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 30 марта принял членов представленной в Национальном собрании Республики Армения блока «Мой шаг», в том числе заместителя председателя НС Лену Назарян и руководителя фракции «Мой шаг» Лилит Макунц.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся развития парламентских связей между Арцахом и Арменией, внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Президент Саакян подчеркнул важность встреч и дискуссий с парламентскими и внепарламентскими политическими силами Армении, с удовлетворением отметив, что они носят регулярный характер.
На встрече присутствовали заместитель председателя НС Республики Арцах Ваграм Балаян, советник Президента - постоянный представитель Президента в НС Зоя Лазарян.