«Մուդիզ»-ը մոտակա 12-18 ամիսների կտրվածքով ՀՀ-ի տնտեսական զարգացումները գնահատում է դրական. Փաշինյան 03/29/2019   10:55  |  Մեկնաբանություն
Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել․
««Մուդիզ» վարկանշային կազմակերպությունը ՀՀ-ի սուվերեն վարկանիշի հեռանկարը և ՀՀ բանկային համակարգի կանխատեսումը «կայուն»-ից դարձրել է «դրական»:
Դա վկայում է այն մասին, որ «Մուդիզ»-ը մոտակա 12-18 ամիսների կտրվածքով ՀՀ-ի տնտեսական զարգացումները գնահատում է դրական»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունը Հայաստանի բանկային համակարգի համար կանխատեսումը փոխել է «կայունից»՝ «դրական»:
16:55 27/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանին զարմացրեց Ուրիխանյանի թախծոտ ձայնը՝ Հայաստանի արտաքին ահռելի պարտքերի մասին խոսելիս

Пашинян отреагировал на прогноз агентства Moody's по банковскому сектору Армении 03/29/2019   11:37  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook отреагировал на прогноз агентства Moody's по банковскому сектору страны.
Международное рейтинговое агентство Moody’s Investors Service улучшило прогноз по банковскому сектору Армении, изменив его со "стабильного" на "позитивный".
“Это свидетельствует о том, что Moody's положительно оценивает экономическое развитие Армении в разрезе ближайших 12-18 месяцев", - написал Никол Пашинян.
12:33 16/08/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян заявил о переходе на новый этап форсированных реформ в Армении
17:46 30/07/2018  |  Лента новостейПремьер Армении: у нас не должно быть монополий и случаев злоупотребления доминирующим положением