Վիեննայի հանդիպմանն ընդառաջ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բակո Սահակյանի հետ 03/28/2019   16:50  |  Քաղաքական
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող ընթացիկ հարցեր, անդրադարձել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացին առնչվող  խնդիրներին:
Նշենք, որ մարտի 29-ին՝ Վիեննայում նախատեսվում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ։
16:05 26/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՍարգսյան-Ալիև հնարավոր հանդիպմանը փաստաթուղթ ստորագրելու մասին լուրերը իրականության հետ աղերս չունեն. Նալբանդյան

Пашинян переговорил по телефону с президентом Арцаха 03/28/2019   17:04  |  Карабахский конфликт
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники обсудили текущие вопросы двустороннего сотрудничества, а также коснулись проблем, связанных с процессом урегулирования карабахского конфликта.
Отметим, что 29 марта в Вене запланирована встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Встреча пройдет при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
12:51 27/03/2019  |  Карабахский конфликтПремьер Армении рассказал о повестке встречи с президентом Азербайджана