Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիին 03/26/2019   19:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու կապակցությամբ:
Վարչապետի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խորապես ցնցված եմ բարեկամ Իրանին պատուհասած ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու լուրից:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին և փոխանցում սփոփանքի ու քաջալերանքի խոսքեր զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին:
Հայաստանը պատրաստ է այս ծանր պահին զորավիգ լինել Իրանի բարեկամ ժողովրդին և ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն աղետի հետևանքները հաղթահարելու նպատակով»:

Пашинян выразил соболезнования президенту Ирана в связи с гибелью людей из-за наводнения и заявил о готовности оказать помощь 03/27/2019   00:27  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани в связи с наводнением, ставшим причиной гибели десятков людей.
“Глубоко потрясен вестью о гибели десятков людей в результате сильных наводнений в дружественном Иране. От имени армянского народа и лично от себя выражаю глубокие соболезнования Вам и дружественному народу Ирана, передаю слова поддержки и соболезнования родным и близким погибших”, - говорится в послании, опубликованном на сайте правительства.
Пашинян отметил, что Армения готова в эту тяжелую минуту поддержать дружественный народ Ирана и оказать необходимую помощь для преодоления последствий катастрофы.