Ավշար գյուղում շարունակվում է դասադուլն ու գործադուլը. մտադիր են փակել ճանապարհը 03/13/2019   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արարատի մարզի Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցում շարունակվում է դասադուլն ու գործադուլը։ Պահանջը անփոփոխ է՝ նորընտիր տնօրեն Հերմինե Անդրեասյանի հրաժարականը և ուսմասվար Գայանե Մարտիրոսյանի վերադարձը։
Երեկ դպրոցի տնօրենը, տեսնելով ստեղծված վիճակը, խոստացել էր գնալ մարզպետարան՝ հրաժարականի դիմում գրելու։ Սակայն, մեր ստացած տեղեկություններով, մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը չի համաձայնել ընդունել դիմումը։
Այս պահին շարունակվում է դասադուլն ու գործադուլը։ Տնօրեն Անդրեասյանը չի եկել դպրոց՝ պատճառաբանելով, թե առողջական խնդիրներ ունի։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները մտադրություն ունեն ճանապարհ փակելու։
Երեկ «Փաստինֆո»-ն հայտնել էր, որ Արարատի մարզի Ավշար գյուղի դպրոցականները դասադուլ են սկսել՝ ի պաշտպանություն դպրոցի ուսմասվարի, որին նորընտիր տնօրենը որոշել է փոխարինել՝ նրա պաշտոնում նշանակելով մարզպետ Գարիկ Սարգսյանի մորաքրոջ հարսին։

В армянском селе Авшар продолжают бойкотировать школьные занятия: протестующие грозятся перекрыть дорогу 03/13/2019   11:31  |  Лента новостей
В средней школе села Авшар Араратской области Армении продолжают бойкотировать занятия. Протестующие требуют отставки нового директора школы Эрмине Андреасян и возвращения завуча Гаяне Мартиросян.
Накануне директор школы ввиду создавшейся ситуации пообещала отправиться в областную администрацию и написать заявление об увольнении, однако, по имеющимся у агентства сведениям, губернатор Араратской области Гарик Саркисян отказался принять прошение.
Директор школы Эрмине Андреасян не пришла на работу, сославшись на проблемы со здоровьем.
Участники акции протеста намерены перекрыть дорогу.Школьники в армянском Авшаре бойкотируют занятия в знак протеста против увольнения завучаКак ранее сообщило ИА “ФактИнфо”, школьники в селе Авшар бойкотируют занятия в знак поддержки завуча, которую новый директор школы решила сменить, назначив на ее место родственницу губернатора.