Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները իրենց առարկությունները կներկայացնեն վաղը 03/13/2019   16:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռոբերտ Քոչարյանին ևս երկու ամսով կալանավորելու՝ ՀՔԾ միջնորդության դեմ պաշտպանական խմբի առարկությունները կներկայացվեն վաղը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ, այսօր սկսվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ Հատուկ քննչական ծառայության կողմից ներկայացված միջնորդության քննությունը:
Դատական նիստի ընթացքում ՀՔԾ քննիչի կողմից ներկայացվել է կալանավորման ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդությունը, իսկ պաշտպանական խմբի առարկությունները՝ կներկայացվեն վաղը:
Դատական նիստն այսօր հետաձգվել է և նշանակվել մարտի 14-ին՝ ժամը 10:00-ին:
15:35 07/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու որոշումը քաղաքական պատվերի շրջանակներում կայացված որոշում է. Հայկ Ալումյան (Տեսանյութ)
12:22 07/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔոչարյանը կմնա կալանքի տակ. Վերաքննիչը մերժեց պաշտպանների բողոքը
10:50 07/02/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՎերաքննիչ դատարանը այսօր կհրապարակի Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը

Суд продолжит рассмотрение ходатайства о продлении срока ареста Роберту Кочаряну завтра 03/13/2019   16:13  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Армена Бекташяна в среду отложил рассмотрение ходатайства Специальной следственной службы о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца в рамках дела о событиях 1 марта 2008 года. Об этом сообщает группа адвокатов экс-президента.
Слушания по ходатайству продолжается завтра в 10:00.
В ходе сегодняшнего заседания следователь Специальной следственной службы представил ходатайство о продлении срока заключения под стражу. А возражения стороны защиты будут заслушаны завтра.
Напомним, 18 января с.г. суд первой инстанции постановил удовлетворить ходатайство следователя Специальной следственной службы о продлении срока содержания Роберта Кочаряна под стражей.