Զինծառայությունից խուսափած և 27 տարին լրացած անձինք կշարունակեն վճարել գումարն ու վերադառնալ Հայաստան. ԱԺ-ն միաձայն ընդունեց նախագիծը 03/06/2019   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զինծառայություն չանցած և մինչև 2019-ի մարտի 1-ը 27 տարին լրացած անձինք կարող են սահմանված կարգով վճարում կատարել և, քրեական հետապնդումից ազատվելով, վերադառնալ Հայաստան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ ազգային ժողովը մարտի 6-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության «Սահմանված կարգի խախտմամբ պարտադիր զինվորական ծառայություն չանցած քաղաքացիների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը, որով առաջարկվում էր երկարաձգել օրենքի ժամկետը:

Парламент Армении продлил срок действия закона об освобождении уклонистов от уголовного преследования 03/06/2019   11:31  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении на заседании в среду приняло во втором и окончательном чтении законопроект о продлении срока действия закона, предоставляющего возможность уклонившимся от прохождения службы в армии согражданам, которым до 1-го марта 2019 года исполнилось 27 лет, выплатить соответствующий штраф и, освободившись от уголовного преследования, вернуться на Родину.
Автором законопроекта является фракция "Просвещенная Армения".
Как сообщает “Арменпресс”, за поправки в закон “О гражданах, не прошедших обязательную военную службу в нарушение установленного порядка” проголосовали все присутствовавшие на заседании 122 депутата.