Ալեքսանդր Սարգսյանին թույլատրվել է հեռանալ Հայաստանից 03/06/2019   12:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանին, թուլատրվել է որոշ ժամանակով հեռանալ Հայաստանից։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի պետ Սամսոն Գալստյանից. «Նախաքննական մարմնի կողմից Ալեքսանդր Սարգսյանին թույլատրվել է որոշակի ժամկետով հեռանալ Հայաստանից»։ Ի պատասխան մեր հարցին, թե ինչ ժամկետի մասին է խոսքը, Գալստյանը նշեց, որ այլ մանրամասներ չեն հայտնում։
Հիշեցնենք, որ Ալեքսանդ Սարգսյանը մեղադրվում էր առանձնապես խոշոր չափերի գումարի հափշակության համար։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը։
19:01 28/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱլեքսանդր Սարգսյանի՝ պետությանը նվիրաբերած գումարը կծախսվի սպառազինություն ձեռք բերելու նպատակով. «Ազատություն»
21:46 19/02/2019  |  ՎերլուծություններՇորթում` պետական մակարդակո՞վ. Ինչու է Ալեքսանդր Սարգսյանը «կամավոր» պետությանը նվիրել 18 մլն դոլար
15:03 19/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱլեքսանդր Սարգսյանը պետությանն է փոխանցել 18,5 մլն դոլար. ՍիվիլՆեթ
12:17 23/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրագաչափերի բիզնեսը չի պատկանել Ալեքսանդր Սարգսյանին. ՃՈ պետի նախկին տեղակալ

Александру Саргсяну разрешили на время выехать из Армении 03/06/2019   12:21  |  Криминальная хроника
Брату третьего президента Армении Сержа Саргсяна Александру Саргсяну разрешили покинуть Армению на некоторое время. Об этом “ФактИнфо” сообщил начальник пресс-центра Службы национальной безопасности Армении Самсон Галстян.
“Орган предварительного следствия разрешил Александру Саргсяну выехать из Армении на определенное время”, - сказал он.
При этом Галстян не уточнил, о каких конкретно сроках идет речь.
Напомним, Александр Саргсян обвиняется в хищении суммы в особо крупных размерах. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
15:22 19/02/2019  |  Лента новостейАлександр Саргсян передал государству 18,5 млн долларов - CivilNet
12:44 23/01/2019  |  Лента новостейАлександр Саргсян не является владельцем бизнеса на камерах видеофиксации ПДД – бывший замглавы Дорожной полиции