ՀՀ Նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել 03/02/2019   13:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 21-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Դիվանագետի օրվա կապակցությամբ
արտակարգ և լիազոր դեսպանի դիվանագիտական աստիճան շնորհել՝
Ձյունիկ Ֆրունզեի ԱՂԱՋԱՆՅԱՆԻՆ Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Գրիգոր Խաչատուրի ԱՌԱՔԵԼՅԱՆԻՆ արտաքին գործերի նախարարի խորհրդական
Գագիկ Կիմիկի ՂԱԼԱՉՅԱՆԻՆ Ղազախստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Սամվել Ստեփանի ՄԿՐՏՉՅԱՆԻՆ Լեհաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստի-ճան շնորհել՝
Տիգրան Թելմանի ԳԵՎՈՐԳՅԱՆԻՆ Սիրիայի Արաբական Հանրապետու-թյունում Հայաստանի Հանրապետու-թյան արտակարգ և լիազոր դեսպան
Հասմիկ Լիպարիտի ԴԱՇՏՈՅԱՆԻՆ արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վարչության երկկողմ հարաբերությունների երկրորդ բաժնի վարիչ
Լիլիթ Մարտունի ԹՈՒԹԽԱԼՅԱՆԻՆ արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վարչության խորհրդական
Մհեր Կամսարի ՄԿՐՏՈՒՄՅԱՆԻՆ Արաբական Միացյալ Էմիրություննե-րում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Հասմիկ Գարեգինի ՍԱՀԱԿՅԱՆԻՆ արտաքին գործերի նախարարության հյուպատոսական վարչության միգրացիայի բաժնի վարիչ
Արմեն Գուրգենի ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ Հալեպում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս
Կարինե Կառլենի ՍՈՒՋԱՅԱՆԻՆ արտաքին գործերի նախարարության միջազգային կազմակերպությունների վարչության մարդու իրավունքների և հումանիտար հարցերի բաժնի վարիչ
Հրաչյա Արշակի ՓՈԼԱԴՅԱՆԻՆ Իրաքի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան:
Այս մասին հայտնեցին ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
13:22 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել նորանշանակ դատավորների երդման արարողությունը

Президент Армении подписал указы о присвоении дипломатических рангов 03/02/2019   14:58  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Дня дипломатического работника подписал указы о присвоении дипломатических рангов.
Согласно указам, опубликованным на сайте президента, дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного посла присвоен послу Армении в Индонезии Дзюник Агаджанян, советнику министра иностранных дел РА Григорию Аракеляну, послу Армении в Казахстане Гагику Галачяну, послу Армении в Польше Самвелу Мкртчяну,
Указом президента дипломатический ранг Чезвычайного посланника и Полномочного министра присвоен послу Армении в Сирии Тиграну Геворгяну, заведующей вторым отделом по двусторонним отношениям департамента Европы МИД РА Асмик Даштоян, советнику департамента Европы МИД РА Лилит Тутхалян, послу Армении в ОАЭ Мгеру Мкртумяну, заведующей отделом миграции консульского управления МИД Асмик Саакян, генеральному консулу Армении в Алеппо Армену Саркисяну, начальнику отдела по правам человека и гуманитарным вопросам департамента международных организаций МИД Карине Суджаян и послу Армении в Ираке Грачье Поладяну.
При подписании указа президент принял за основание предложение премьер-министра Армении и руководствовался частью 3 статьи 132 Конституции РА и частью 1 статьи 21 Закона РА "О дипломатической службе".