Արամ Դանիելյանն ազատ է արձակվել․ «Ժողովուրդ» 03/01/2019   09:47  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» թերթին հայտնի դարձավ, որ երեկ գիշեր ազատ է արձակվել Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը. վերջինիս ազատ են արձակել այն բանից հետո, երբ վճարել է համայնքին պատճառած վնասի մի մասը՝ 102 մլն դրամի չափով:
«Նա այդպես է վարվել, որպեսզի նախաքննական մարմինը չդիմի դատարան՝ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար: Հիշեցնենք, որ նախկին քաղաքապետին ձերբակալել էին փետրվարի 26-ին: Նա կասկածվում է 2015-2018 թվականների ընթացքում համայնքապետարանի հողի հարկի եւ գույքահարկի գումարներից առանձնապես խոշոր չափերի յուրացումներ եւ վատնումներ կատարելու համար։
Թերթը գրել էր, որ Հրազդանի քաղաքապետարանում նախկին քաղաքապետի օրոք իրականացված յուրացումների եւ վատնումների համար հարուցված քրեական գործը մի քանի անգամ կարճվել էր, նորից վերաբացվել: Բայց, ի վերջո, արտաքին աուդիտի արդյունքներով վեր էին հանվել փաստերը՝ գործունեության վերջին չորս տարիների արդյունքներով: Բացի այդ, Դանիելյանը հեռանալուց առաջ 680 մլն դրամի պարտք է թողել համայնքին»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» թերթի՝ 01.03.19թ. համարում:
15:29 28/02/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԱրամ Դանիելյանին այսօր մեղադրանք կառաջադրվի
09:40 27/02/2019  |  ՄամուլԱրամ Դանիելյանը 680 մլն դրամի պարտք է թողել համայնքին. մարզպետ. «Ժողովուրդ»

Экс-мэра Раздана Арама Даниеляна выпустили на свободу - газета "Жоховурд" 03/01/2019 10:24 | Пресса
Бывший мэр Раздана Арам Даниелян отпущен на свободу. Об этом пишет газета "Жоховурд" со ссылкой на свои источники.
Изданию стало известно, что Арама Даниеляна выпустили на свободу после того, как он возместил часть причиненного общине ущерба, выплатив порядка 102 млн. драмов.
"Он пошел на такой шаг, чтобы следствие не обратилось в суд с ходатайством об избрани в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу", - пишет газета.
Экс-мэр Раздан Арам Даниелян был задержан 26 февраля по подозрению в присвоении и растрате средств в особо крупных размерах из суммы выплат общинной администрации по линии земельного налога и налога на имущество в бытность его главой общины в 2015-2018 годах.