Արամ Դանիելյանին այսօր մեղադրանք կառաջադրվի 02/28/2019   15:29  |  Դատական ռեպորտաժներ
Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանին այսօր մեղադրանք կառաջադրվի։ «Փաստինֆո»-ին այս մասին հայտնեց Դանիելյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանը։ Ըստ նրա՝ ձերբակալման ժամկետը լրանում է վաղը, հետեւաբար առողջ տրամաբանությունը հուշում է, որ մեղադրանքն այսօր կառաջադրվի։ Թե կոնկրետ որ հոդվածով, պաշտպանը չգիտի «Կառաջադրեն՝ կիմանանք, ասում են՝ մեղադրվում է յուրացումներ կամ վատնումներ կատարելու մեջ, թող կողմնորոշվեն, թե կոնկրետ որի, մեզ էլ մեղադրանքը տան՝ կարդանք, հասկանանք, ոչ թե բանավոր ինչ-որ բաներ լսենք»։
Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ իր պաշտպանյալը մինչ այս պահը ցուցմունք չի տվել։
Նա նշեց նաեւ, որ քրեական գործով կան ներգրավված այլ անձինք։ Սակայն այս պահի դրությամբ այլ մանրամասներ չեն հայտնում։
Հիշեցնենք, որ Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավար Արամ Ռազմիկի Դանիելյանը ձերբակալվել էր փետրվարի 26-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Չարենցավանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի նախաքննության շրջանակում իր պաշտոնավարած տարիների՝ 2015-2018թթ-ի ընթացքում համայնքապետարանի աշխատակազմի հողի հարկի և գույքահարկի գումարներից առանձնապես խոշոր չափերի յուրացումներ և վատնումներ կատարելու կասկածանքով։
09:40 27/02/2019  |  ՄամուլԱրամ Դանիելյանը 680 մլն դրամի պարտք է թողել համայնքին. մարզպետ. «Ժողովուրդ»

Экс-мэру Раздана Араму Даниеляну сегодня предъявят обвинение - адвокат 02/28/2019   15:49  |  Криминальная хроника
Бывшему мэру Раздана Араму Даниеляну сегодня предъявят обвинение. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат экс-градоначальника Раздана Александр Сирунян.
По его словам, срок задержания истекает завтра, следовательно, здравая логика подсказывает, что сегодня ему предъявят обвинение. Конкретно какую статью ему вменят, адвокат не знает.
Адвокат заявил, что его подзащитный  до сих пор не дал показаний. Он также отметил, что по уголовному делу привлечены и другие лица, однако иных подробностей в данный момент сообщить не может.
Бывший руководитель общины Раздан Котайкской области Армении Арам Даниелян задержан 26 февраля в 14:10 в рамках уголовного дела, расследуемого чаренцаванским следственным отделом следственного управления СК РА по Котайкской области.
Как сообщила пресс-служба Следственного комитета Армении,  Арам Даниелян был задержан по подозрению в присвоении и растрате средств в особо крупных размерах из суммы выплат общинной администрации по линии земельного налога и налога на имущество в бытность его главой общины в 2015-2018 годах.