Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը մասնակցել է Գորիսի քննչական բաժնի շենքի բացման արարողությանը 02/25/2019   15:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Գորիսում մասնակցել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնի շենքի բացման արարողությանը։ Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի
տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնը։
Շենքի բացմանը ներկա են գտնվել նաև Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, մարզի իրավապահ ոլորտի պատասխանատուները։
ՀՀ ՔԿ նախագահը շրջել է շենքում, ծանոթացել նոր աշխատանքային պայմաններին։
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնի շենքն առանձին մուտքով առանձնացվել է ոստիկանության Գորիսի բաժնի շենքից և հիմնովին վերանորոգվել:
Քննչական բաժինը կահավորվել է, ապահովվել ժամանակակից տեխնիկայով, ինտերնետ կապով և համակարգչային ներքին ցանցով:
Բաժինն ունի 8 աշխատանքային սենյակ: Նախատեսվել են առանձին սենյակներ՝ իրեղեն ապացույցների պահպանման, անչափահասների հարցաքննության համար:
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը շեշտեց, որ քննիչների աշխատանքային պայմանների բարելավումը միջոց է՝ քննության արդյունավետությունը, որակը բարձրացնելու համար:
ՀՀ քննչական կոմիտեն շարունակում է հետևողական քայլեր ձեռնարկել՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումների աշխատանքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ:
23:06 01/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը մեկնել է ԱՄՆ
20:12 08/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեն մինչև հոկտեմբերի վերջ ձեռք է բերելու համակարգչային տեղեկատվության առգրավման սարքավորումներ
17:28 01/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ Քննչական կոմիտեն իրականացրել է մի շարք հավակնոտ ծրագրեր. ՔԿ նախագահն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանի

Глава СК Армении принял участие в церемонии открытия здания следственного отдела в Горисе 02/25/2019   16:30  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Гайк Григорян в Горисе принял участие в церемонии открытия здания горисского следственного отдела следственного управления Следственного комитета РА по Сюникской области.
Как сообщает пресс-служба СК, на открытии присутствовал также губернатор Сюникской области Унан Погосян, ответственные за правоохранительную сферу.
Глава СК Армении обошел здание, ознакомился с новыми рабочими условиями. Здание горисского следственного отдела отделили от здания горисского отдела Полиции отдельным входом  и капитально отремонтировали.
Следственный отдел обставили мебелью, оснастили современной техникой,  обеспечили доступом в Интернет и локальной компьютерной сетью.
Здание отдела насчитывает 8 рабочих кабинетов. Предусмотрены отдельные помещения для хранения вещественных доказательств и допроса несовершеннолетних.
Председатель СК РА Гайк Григорян подчеркнул, что  улучшение условий работы следователей – средство для повышения эффективности и качества расследования.
Следственный комитет Армении продолжает предпринимать последовательные шаги по улучшению условий работы территориальных подразделений СК.