ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կանչել են Ազգային անվտանգության ծառայություն 02/16/2019   11:44  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կանչել են Ազգային անվտանգության ծառայություն:
Ըստ մամուլի հրապարակումների 2018 թվականի ապրիլին Երեւանում տեղի ունեցած իշխանափոխությունից հետո Գագիկ Խաչատրյանը մեկնել էր ԱՄՆ, որտեղ նրա  ընտանիքի անդամները բիզնես եւ շքեղ առանձնատներ ունեն: Խոսքը գնում է հարյուրավոր միլիոն դոլարի հասնող կարողության մասին:
Օրեր առաջ մամուլը գրեց, որ նա վերադարձել է Երեւան: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով`ԱԱԾ-ն արդեն կանչել է նրան եւ պահանջում են վերադարձնել  գումարները,  որոնց ծագումը կասկածահարույց է: Թե ֆորմալ առումով, ինչ գործի շրջանակներում են կանչել` առայժմ պարզել չհաջողվեց:
12:12 30/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Խաչատրյանը խռովե՞լ է
21:40 13/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳագիկ Խաչատրյանի մասին սկանդալային լսանյութի հիման վրա ԱԱԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ. Armtimes.com

Экс-главу Комитета госдоходов Армении Гагика Хачатряна вызвали в Службу нацбезопасности 02/16/2019   11:58  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, бывшего председателя Комитета государственных доходов Армении Гагика Хачатряна вызвали в Службу национальной безопасности РА.
Согласно публикациям в СМИ, после смены власти в Армении в апреле 2018 года, Гагик Хачатрян уехал в США, где члены его семьи владеют бизнесом и роскошными особняками. Речь идет об имуществе на сотни миллионов долларов.
Несколько дней назад пресса писала о том, он вернулся в Ереван. По сведениям “ФактИнфо”, СНБ уже вызвала его и требует вернуть деньги, происхождение которых подозрительно. В  рамках какого дела его в формальном смысле вызвали, выяснить пока не удалось.