Ադրբեջանն Արցախի ուղղությամբ մեկ շաբաթում արձակել է ավելի քան 1700 կրակոց 02/16/2019   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1700 կրակոց: Այս մասին հայտնում են՝ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
13:15 09/02/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱնցնող շաբաթ հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ

Минобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю 02/16/2019   13:38  |  Карабахский конфликт
В период с 10-го по 16-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 220 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1700 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра.
"Передовые воинские части Армии обороны Арцаха соблюдают режим прекращения огня и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", – говорится в сообщении.