Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանությունը ներողություն է խնդրել զոհի մասին սխալ տեղեկություն տրամադրելու համար 02/01/2019   21:06  |  Արտակարգ պատահարներ
Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանությունը ներողություն է խնդրել Հաագայում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհված հայի մասին սխալ տեղեկություն հաղորդելու համար:
«Հայցելով հանրության ներողամտությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ Հաագայում գազի պայթյունի հետևանքով զոհ չի եղել։ Դեսպանությանը թյուրամիցության մեջ էին գցել այլ քաղաքում ավտոտնակում մեքենայի գազի ատրահոսքից զոհված երիտասարդի հարազատները»,- ասվում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում:
Նշենք, որ նախօրեին դեսպանատունը տեղեկացրել էր, որ Նիդեռլանդների Հաագա քաղաքում շենքի փլուզման հետևանքով զոհվածը 1996թ. ծնված ազգությամբ հայ է։ Խոսքն օրեր առաջ տեղի ունեցած պայթյունի մասին է, որի հետևանքով երեք շենք էր փլուզվել:

Посольство Армении в Нидерландах опровергло информацию о гибели армянина в результате взрыва в Гааге 02/02/2019   10:01  |  Лента новостей
Посольство Армении в Нидерландах приносит  свои извинения за предоставление неверной информации об армянине, погибшем в результате взрыва в Гааге.
"Принося свои извинения общественности, сообщаем, что жертв в результате взрыва газа в Гааге не было. Посольство ввели в заблуждение родственники молодого человека, погибшего вследствие утечки газа в автомобиле, припаркованном в гараже в этом городе", - говорится на странице дипредставительства в соцсети Facebook.
Ранее посольство Армении в Нидерландах сообщило о гибели армянин 1996 года рождения в результате обрушения здания после взрыва в Гааге.