Ավազակային հարձակում «Նոր Զովք» սուպերմարկետում. հափշտակել են շուրջ 1.230.000 դրամ 01/31/2019   12:21  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Նոր Զովք» սուպերմարկետում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2019 թվականի հունվարի 30-ին՝ ժամը 23:45-ին, ՀՀ ոստիկանության  Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ իրենց է զանգահարել  «Նոր Զովք» սուպերմարկետի  փոխտնօրենը և հայտնել, որ սուպերմարկետից կատարվել է գողություն:
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թվականի հունվարի 30-ին՝ ժամը 23:20-ի սահմաններում անհայտ երկու անձինք, խմբի կազմում նախնական համաձայնությամբ, խոշոր չափերով գույք հափշտակելու նպատակով,  դիմակավորված, ապօրինի մուտք են գործել Երևան քաղաքի Նոր Նորքում գործող «Նոր Զովք» սուպերմարկետի պահեստային հատված, զենքի գործադրմամբ հարձակվել աշխատակցի վրա և վերջինիս կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով բացահայտ հափշտակել խոշոր չափերի՝ շուրջ 1.230.000 ՀՀ դրամ գումար և դիմել փախուստի:
Փաստի առթիվ 2019թ. հունվարի 31-ին ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է  քրեական գործ՝ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ կետերով:
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։
18:49 22/01/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրանք է առաջադրվել 20-ամյա երիտասարդին՝ զենքի գործադրմամբ սուպերմարկետում ավազակային հարձակում կատարելու համար
12:34 21/01/2019  |  Քրեական խրոնիկոն19-ամյա երիտասարդը կասկածվում է սուպերմարկետ ներխուժելու և գումար պահանջելու մեջ
17:45 03/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԾաղկի խանութ-սրահի աշխատակցուհու նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը բացահայտվել է. մեղադրանք է առաջադրվել 46-ամյա տղամարդուն
15:55 01/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում՝ ծաղկի խանութի աշխատակցի նկատմամբ. ռոմանտիկ հանցագործը հափշտակել է նաև 3 վարդ
10:05 30/03/2018  |  ՄամուլԴիմակավորված անձինք ներխուժել են «Մոբայլ սենթր». «Ժողովուրդ»
18:29 31/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում՝ Թաիրով գյուղի մթերային խանութում
14:24 06/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է սուպերմարկետում կատարված ավազակային հարձակումը
14:56 01/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՌաբիզ երգիչը SAS սուպերմարկետի դրամարկղից խոշոր չափի կանխիկ գումա՞ր է հափշտակել

Разбойное нападение совершено на супермаркет “Нор Зовк” в Ереване: грабители похитили 1.230.000 драмов 01/31/2019   12:47  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту разбойного нападения, произошедшего в супермаркете “Нор Зовк” в Ереване, сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
Согласно сообщению, в 23:45 30 января 2019 года из Центра оперативного управления Полиции РА по Еревану поступило сообщение о том, что к ним позвонил заместитель директора супермаркета “Нор Зовк” и сообщил об  ограблении в супермаркете. По предварительным данным, около 23:20 30-го января 2019 года двое неизвестных в маске по предварительному сговору с группой лиц с целью хищения имущества в крупном размере незаконно  проникли в склад супермаркета “Нор Зовк” в ереванском административном районе Нор Норк, напали с оружием на сотрудника и, угрожая ему применением опасного для жизни и здоровья насилия, похитили сумму в размере 1.230.000 драмов и скрылись с места происшествия.
По факту 31-го января 2019 года следственным отделом по административным районам Аван И нор Норк следственного управления СК Ра по Еревану возбуждено уголовное дело по пунктам 1,2, 3 и 4 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА.
Проводятся необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств произошедшего. Соответствующими подразделениями Полиции поручено принять меры, направленные на  установление личности предполагаемых преступников и обеспечение их явки к органу, осуществляющему производство.