Բացահայտվել է սուպերմարկետում կատարված ավազակային հարձակումը 07/06/2017   14:24  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է Երևանի Թումանյան փողոցում գործող սուպերմարկետներից մեկի աշխատակցուհու նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2017թ.  հունիսի 30-ին՝ ժամը 04:15-ի սահմաններում, դանակով զինված տղամարդը մուտք է գործել սուպերմարկետ ու գանձապահի կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով դրամարկղից  հափշտակել խոշոր չափի կանխիկ գումար՝ 600 հազար դրամ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ում հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու համար հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության ստորաբաժանումներին։
Ոստիկանությունից ստացված գրության համաձայն՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը հատել է ՀՀ պետական սահմանը: Քննիչի որոշմամբ նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։

Дело о разбойном нападении на один из супермаркетов в Ереване раскрыто, подозреваемый объявлен в розыск 07/06/2017   14:54  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о раскрытии уголвоного дела о разбойном нападении на сотрудницу одного из супермаркетов, действующих на улице Туманяна в Ереване.
Ранее СК сообщил, что 30 июня 2017 года, в районе 04:15 вооруженный ножом мужчина проник в супермаркет и, угрожая кассиру применением опасного для жизни и здоровья насилия, украл из кассы крупную сумму - 600 тыс. драмов наличными.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пунктам 2 и 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный в крупных размерах с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА.
"В результате предпринятых в рамках данного уголовного дела необходимых следственных и оперативно-розыскных действий установлена личность предполагаемого преступника, для розыска которого и передачи его осуществляющему производство органу даны поручения подразделениям Полиции. Согласно полученным из Полиции данным, предполагаемый преступник пересек государственную границу Армении. По решению следователя, в отношении него объявлен розыск", - отмечается в сообщении.