«Պարտեզ» ռեստորանային համալիրի մոտ երեկ տեղի ունեցած զինված միջադեպի գործով ևս մեկ անձ ձերբակալվել է՝ սպանության փորձի կասկածանքով 01/30/2019   09:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Աբովյան քաղաքում գործող «Պարտեզ» ռեստորանային համալիրի մոտ երեկ տեղի ունեցած զինված միջադեպի գործով ևս մեկ անձ է ձերբակալվել:
Այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը՝ հավելելով, որ ձերբակալվածը կասկածվում է սպանության փորձի եւ զինված խուլիգանություն կատարելու համար:
Երեկ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է նաեւ «Շշի Մելո» մականունով հայտնի Մելիք Մանուկյանի որդին։
Հիշեցնենք, որ զինված միջադեպի հետեւանքով սպանվել է 30-ամյա Արտաշես Գեւորգյանը: Նա Աբովյան քաղաքի բնակիչ էր, ընտանիքի կրտսեր որդին, ևս 7-ը վիրավորվել։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ, 7-րդ, 10-րդ կետերի (սպանություն, որը կատարվել է ) շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից, խուլիգանական դրդումներով, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 7-րդ, 10-րդ կետերի (սպանության փորձ), 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի (ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք ձեռք բերելը կրելը կամ փոխադրելը) եւ 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի գործադրմամբ):

Еще один человек задержан по делу о вооруженном инциденте близ ресторана "Партез" в Абовяне 01/30/2019   10:07  |  Криминальная хроника
Еще один человек задержан по делу вооруженном инциденте, произошедшем накануне  близ ресторанного комплекса "Партез" в городе Абовяне. Об этом сообщила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Она также проинформировала, что задержанный подозревается в покушении на убийство и вооруженном хулиганстве.
Накануне по подозрению в хулиганстве был задержан сын бывшего депутата парламента Армении Мелика Манукяна по прозвищу 'Шши Мело".
Напомним,  в результате вооруженного инцидента был убит 30-летний житель Абовяна Арташес Геворкян. Еще семь человек получили ранения.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 6, 7 и 10 части 2 статьи 104("Убийство, совершенное группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений способом, опасным для жизни многих людей"), пунктов 1, 6, 7 и 10 части 2 статьи 34-104("Покушение на убийство двух или более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений способом, опасным для жизни многих людей"), части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") и части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия") Уголовного кодекса РА.