Առանձին դաժանությամբ սպանություն Սպիտակում 01/16/2019   13:30  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ 40-ամյա տղամարդու սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Ձերբակալվել է մեկ անձ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2019թ. հունվարի 15-ին՝ ժամը 13:20-ին, «Սպիտակի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 13:16-ին, իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել 40-ամյա տղամարդ՝ «որովայնի շրջանի հրազենային վիրավորում, ագոնալ վիճակ, ձախ ականջի ամպուտացիա և աջ ականջի կտրած վերք» ախտորոշմամբ: Տղամարդը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ 2019թ. հունվարի 15-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով 2019թ. հունվարի 16-ին, առերևույթ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է:
Քրեական գործով ձեռնարկվել են մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ. կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, դիակի և ավտոմեքենայի զննություններ, վերցվել են նմուշներ, կատարվել խուզարկություններ և առգրավումներ, հարցաքննվել են մի շարք անձինք:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ:
12:49 17/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍպիտակում դաժանաբար սպանվել է 78-ամյա տղամարդ
12:23 21/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն՝ Սպիտակի գիշերային ակումբում
14:18 29/12/2016Բացահայտվել է 34-ամյա տղամարդու սպանությունը. կասկածյալը ձերբակալվել է
18:27 30/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՇշով հարվածել է ընկերոջ գլխին ու սպանել
19:02 24/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԿինը դաժանաբար սպանվել էր ամուսնու կողմից
11:40 21/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռիում 21-ամյա երիտասարդի սպանությունը բացահայտվել է. կա ձերբակալված անձ
22:48 28/08/2015  |  Քրեական խրոնիկոն16-ամյա պատանին մահացել է որովայնի մասում ստացած դանակի հարվածից. Shamshyan.com
11:16 23/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳնացել է պարտքով գումար խնդրելու` համենայնդեպս իր հետ տանելով երկաթյա ձող. Նոր մանրամասներ Լոռիում տեղի ունեցած սպանությունից
16:09 25/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈրդին սպանել է հորը
12:39 10/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին կատարված սպանությունը բացահայտվել է

Жестокое убийство совершено в городе Спитаке 01/16/2019   13:59  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства убийства 40-летнего мужчины в городе Спитаке. Один человек задержан. Об этом сообщается на сайте СК Армении.
Согласно сообщению, в 13:20 15-го января 2019 года из ЗАО “Спитакский медицинский центр” поступил звонок о том, что в тот же день в 13:16 к ним поступил 40-летний мужчина с диагнозом “огнестрельное ранение брюшной стенки, агональное состояние, ампутация левого уха и резаная рана правого уха”. Мужчина, не приходя в сознание, скончался.
По факту 15 января 2019 года Спитакским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по признакам пункта 5 части 2 статьи 104("Убийство,совершенное с особой жестокостью") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия,
боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА.
"В результате предпринятых необходимых следственных и оперативно-розыскных действий установлены ряд обстоятельств произошедшего, личность предполагаемого преступника, который 16-го января 2019 года по подозрению в совершении преступления был задержан", - говорится в сообщении.
По уголовному делу предприняты масштабные следственные и иные процессуальные действия, произведен осмотр места происшествия, трупа и автомобиля, взяты образцы, проведены обыски и выемки, допрошены ряд лиц.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного расследования произошедшего. Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы", - отмечается в сообщении.