Խուզարկել են Էդուարդո Էռնեկյանի տունը 12/21/2018   15:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Բուենոս Այրեսի ոստիկանությանը դատավորի որոշմամբ խուզարկել է արգենտինահայ խոշոր գործարար Էդուարդո Էռնեկյանի սեփական տունը և նրան պատկանող «Կորպորասիոն Ամերիկա» հոլդինգի մի շարք գրասենյակներ: Այս մասին վկայակոչելով արգենտինյան լրատվամիջոցները` Ազատության կայքում տեղեկացնում է Դիեգո Կարամանուկյանը։
Էռնեկյանը անցնում է մի մեծ դատական գործով, որը հետաքննում է, թե ինչպես մի շարք գործարարներ կաշառքներ են տվել իշխանավորներին տարբեր տնտեսական առավելություններ ստանալու համար:
86-ամյա Էռնեկյանը միլիարդատեր է, համարվում է Լատինական Ամերիկայի ամենահաջող գործարարներից մեկը: 2017-ին նրան շնորհվել է «Հայաստանի ազգային հերոս» բարձրագույն կոչումը։

Полиция Буэнос-Айреса провела обыск в доме Эдуардо Эрнекяна 12/21/2018 15:37 | Криминальная хроника
По решению судьи Полиция Буэнос-Айреса провела обыск в доме крупного аргентинского бизнесмена армянского происхождения Эдуардо Эрнекяна, а также в ряде офисов принадлежащего ему холдинга «Корпорасьон Америка», передает Аzatutyun.am со ссылкой на местные СМИ.
Эрнекян проходит по большому делу о даче взяток властям со стороны ряда бизнесменов с целью получения различных экономических преимуществ.
86-летний Эрнекян считается миллиардером и одним из самых успешных бизнесменов Латинской Америки. В 2017 году ему было присвоено высокое звание «Национальный герой Армении».