Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է, իսկ բեռնատարների համար՝ փակ 12/18/2018   10:46  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին ժամը 10:20-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է, իսկ բեռնատարների համար՝ փակ:
Սոթք-Քարվաճառ, Կապան-Քաջարան, Գորիս-Սիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում  տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Սևան, Մարտունի, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքներում, Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին, Մ2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 102-րդ կմ-ին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղում է ձյուն:
Կոտայքի մարզի Եղվարդ, Աբովյան, Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքներում և Վարդենյաց լեռնանցքում առկա է մառախուղ:

МЧС Армении предупреждает о снеге, тумане и гололеде на ряде трасс 12/18/2018   11:07  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям в Армении затруднен, сообщает пресс-служба МЧС РА, публикуя данные на 10:20 18 декабря.
В частности, затруднено движение на трассе Сотк-Карвачар и перевале Варденяц. Перевал закрыт для грузовиков.
На трассах Сотк-Карвачар, Капан-Каджаран, “Горис-Сисиан-“Зангер” и перевале Варденяц местами образовался гололед.
В городах Гавар, Севан, Мартуни, Раздан, Чаренцаван, Джермук, на трассе Сараван-“Зангер” и 102-м километре дороги “Ереван-Мегри” и перевале Варденяц наблюдаются осадки в виде снега.
Города Егвард, Абовян, Горис и перевал Варденяц накрыл туман.
МЧС со ссылкой на агентство по ЧС МВД Грузии также сообщает, что трасса Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспорта