Սերգեյ Լավրովն ու Տիգրան Սարգսյանը մտքեր են փոխանակել ԵԱՏՄ-ի միջազգային օրակարգի վերաբերյալ 12/10/2018   21:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ  Լավրովը դեկտեմբերի 10-ին ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությանը, զրույցի ժամանակ հիմնական ուշադրությունը սևեռվել է Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) մարմիններում 2018 թվականին Ռուսաստանի նախագահության արդյունքների ամփոփմանը:
Հանդիպման ժամանակ տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում ԵԱՏՄ-ի միջազգային օրակարգի վերաբերյալ:
Հանդիպման մասնակիցները արձանագրել են Եվրասիական տնտեսական միության առաջընթացի զարգացումը, միջազգային ասպարեզում կառույցի հեղինակության բարձրացումը և արտասահմանյան գործընկերների հետաքրքրությունը ԵԱՏՄ-ի  հետ համագործակցության հաստատման մեջ:
21:14 06/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ն հնարավոր է սեփական վճարային համակարգն ունենա
21:12 19/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Սարգսյանը Թաիլանդի վարչապետի հետ քննարկել է համագործակցության հեռանկարները
14:51 02/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱզնավուրի ստեղծագործության մեջ բյուրեղացել են հավերժությունն ու սերը. Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել
09:38 04/09/2018  |  ՄամուլՆախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի դեմ գործ կհարուցվի՞. «168 ժամ»
21:09 12/07/2018ԵԱՏՄ երկրների փոխվարչապետերը միացել են թվային օրակարգի իրագործման աշխատանքներին
18:35 24/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Սարգսյանը ՊՄՏՀ-2018-ում. «Մենք ձեռնամուխ ենք եղել թվային նախագծերի գործարկմանը ԵԱՏՄ-ի ամբողջ տարածքում»
19:22 21/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Սարգսյանը և ՌԴ-ում ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են ԵՏՀ-ի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունների ձևավորումը
22:10 09/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանը չի կալանավորել մեղադրյալին, բավարարվել է պաշտպանական կողմի միջնորդությունը
20:15 11/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԽաչատուր Գիչյանին առաջադրված մեղադրանքներից մեկը հանվել է. պաշտպանը դա հաջողություն է համարում

Сергей Лавров и Тигран Саркисян отметили повышение авторитета ЕАЭС на международной арене 12/11/2018   00:21  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Российской Федерации Сeргей Лавров 10 декабря принял председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Тиграна Саркисяна.
Как сообщается на сайте МИД РФ, в ходе беседы основное внимание было уделено подведению итогов российского председательства в 2018 году в органах Евразийского экономического союза (ЕАЭС), состоялся обстоятельный обмен мнениями по международной повестке деятельности ЕАЭС.
Участники встречи с удовлетворением отметили поступательное развитие Союза, повышение его авторитета на международной арене и растущую заинтересованность зарубежных партнеров в налаживании сотрудничества с ЕАЭС.
17:28 06/12/2018  |  Лента новостейПрезидент России пожелал Армении успехов в рамках председательства в ЕАЭС
15:15 06/12/2018  |  Лента новостейВладимир Путин предложил странам ЕАЭС повысить экономический суверенитет
14:59 06/12/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян участвует в саммите Евразийского экономического союза
16:07 27/11/2018  |  Лента новостейЛукашенко: Беларусь больше не поддержит продление действующих ввозных таможенных пошлин в ЕАЭС
09:33 27/11/2018  |  Лента новостейМежправсовет ЕАЭС рассмотрит предложения по механизмам защиты от санкций
16:05 16/11/2018Замглавы МИД России обсудил в Брюсселе перспективы взаимодействия ЕС и ЕАЭС
09:28 09/11/2018ЕАЭС с 2019 года ужесточит нормы беспошлинного ввоза товаров наземным транспортом
17:22 23/10/2018  |  Лента новостейСоветник президента РФ: Армения может восстановить лидерство в ЕАЭС в сфере приборостроения и ВТ
10:57 22/10/2018  |  Лента новостейВ Ереване стартовал II Международный форум "Евразийская неделя"
10:50 15/10/2018  |  Лента новостейПравительство России одобрило проект соглашения о создании в ЕАЭС аналога МАК