Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ Վերաքննիչ դատարանի որոշումը դեռևս չի տրամադրվել պաշտպանական թիմին 12/10/2018   12:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Ի պատասխան լրատվամիջոցների բազմաթիվ հարցերի տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ վերաքննիչ դատարանը դեռևս չի տրամադրել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի որոշումը, որով մասնավորապես, Վերաքննիչ դատարանը դեկտեմբերի 7֊ին անփոփոխ է թողել առաջին ատյանի դատարանի՝ հուլիսի 27-ի որոշումը: Այս մասին հայտնում է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը:
Վերաքննիչ դատարանը որոշման օրինակը դեկտեմբերի 10-ի՝  ժամը 12:30-ի դրությամբ, պաշտպանական կողմին չի տրամադրել՝ պատրաստ չլինելու պատճառաբանությամբ:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների գնահատմամբ՝  դա նպատակ է հետապնդում խոչընդոտել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան հնարավորինս շուտ պաշտպանների դիմելը:

Суд пока не предоставил защите копию решения о мере пресечения в отношении экс-президента Армении Роберта Кочаряна 12/10/2018   13:09  |  Криминальная хроника
Апелляционный суд Армении пока не предоставил защите копию решения об избрании в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом сообщает команда адвокатов Роберта Кочаряна в ответ на многочисленные вопросы СМИ.
Апелляционный суд Армении 7 декабря отклонил ходатайства команды адвокатов второго президента РА Роберта Кочаряна, оставив в силе решение суда первой инстанции об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. 7 декабря Роберт Кочарян добровольно явился в Службу национальной безопасности (СНБ) РА.
"Апелляционный суд по положению на 12:30 10 декабря не предоставил стороне защиты копию решения, мотивировав тем, что она не готова. По оценке адвокатов Роберта Кочаряна, это преследует цель воспрепятствовать обращению адвокатов в Европейский суд по правам человека как можно раньше", - говоротся в сообщении команды адвокатов.