Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ԶՈՒ ռազմական ինքնաթիռի վթարի հետեւանքով զոհված օդաչուների ընտանիքներին 12/05/2018   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 5-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ԶՈՒ ռազմական ինքնաթիռի վթարի հետեւանքով զոհված օդաչուների ընտանիքներին:
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հեռագրում ասված է.
«Արցախի ողջ բնակչությունը խոր ցավով ու կսկիծով տեղեկացավ Հայաստանի Հանրապետության զինուժի օդաչուներ Արմեն Բաբայանի եւ Մովսես Մանուկյանի ողբերգական մահվան մասին:
Նրանք երկուսն էլ եղել են բարձր կարգի օդաչուներ՝ օժտված մեծ հայրենասիրությամբ ու քաղաքացիական բարձր գիտակցությամբ:
Հայրենիքի նվիրյալ զավակների պայծառ հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր հիշողության մեջ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում անդառնալի կորստի կապակցությամբ եւ մաղթում տոկունություն ու ոգու կորով»:

Президент Арцаха выразил соболезнования в связи с крушением самолета Су-25 ВС Армении 12/05/2018   13:36
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 5 декабря направил телеграмму соболезнования семьям летчиков, погибших в результате авиакатастрофы военного самолета ВС Республики Армения.
В телеграмме, которую приводит пресс-служба президента НКР, говорится:
"Все население Арцаха с глубокой болью узнало о трагической гибели летчиков Вооруженных сил Республики Армения Армена Бабаяна и Мовсеса Манукяна.
Они были летчиками высокого класса, наделенными большим патриотизмом и высоким гражданским сознанием.
Светлая память преданных сынов Родины навсегда останется в наших сердцах.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования в связи с невосполнимой утратой и желаю стойкости и крепости духа".