Շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ լեռնային շրջաններում, նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով 11/29/2018   15:26  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 29-ի և դեկտեմբերի 2-ի ցերեկը, 3-ին, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Նոյեմբերի 30-ին, դեկտեմբերի 1-ին, 2-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Սյունիքի նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով:
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 30-ի ցերեկը կնվազի 3-4, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում` 10-12 աստիճանով:
Երևան քաղաքում նոյեմբերի 29-ի և դեկտեմբերի 2-ի ցերեկը, 3-ին, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, նոյեմբերի 30-ին, դեկտեմբերի 1-ին, 2-ի գիշերը սպասվում է անձրև:

Осадки ожидаются в большинстве регионов Армении 11/29/2018 15:46 | Информационная платформа
Погода без осадков ожидается на территории Армении сегодня, в воскресенье днем и 3-4 декабря, сообщает Армгидрометцентр.
30 ноября днем, 1 декабря и в ночь на 2-е декабря в большинстве областей республики прогнозируются осадки, в горных районах, и предгорьях Лори, Тавуша и Сюника - в виде снега.
Температура воздуха 30 ноября днем понизится на 3-4 градуса. В Лори, Тавуше и Сюнике и Арцахе похолодает на 10-12 градусов.
В Ереване сегодня днем, 29 ноября, в воскресенье и 3-4 декабря установится погода без осадков. 30-го ноября днем и 1-2 декабря ночью в столице прогнозируются дожди.