20-ամյա կնոջ մահվան գործով կալանավորվել է ամուսինը 11/16/2018   10:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 30-ամյա տղամարդուն: Վերջինս կալանավորվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2018թ. նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 09:05-ին բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության Շենգավիթի բաժին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ շտապօգնության 44-րդ խումբը, պոլիտրավմա ախտորոշմամբ, իրենց մոտ է տեղափոխել երիտասարդ աղջկա՝ ծնված 1998 թվականին: Աղջիկն ի վիճակի չի եղել բացատրություն տալու, սակայն, ըստ շտապօգնության բժշկի հայտարարության, նա ծեծի է ենթարկվել:
2018թ. նոյեմբերի 12-ին՝ ժամը 12:25-ին, բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 20-ամյա կինը, գիտակցության չգալով, հիվանդանոցում մահացել է:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով:
Դեպքի կապակցությամբ ցուցմունք է տվել 20 ամյա կնոջ ամուսինը ծնված 1988 թվականին: Քննությամբ պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ 30-ամյա երիտասարդի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու, ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ

По делу о смерти молодой женщины в Ереване арестован ее муж 11/16/2018   10:39  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, возбужденному следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану по факту умышленного причинения тяжкого вреда здоровью, обвинение предъявлено 30-летнему мужчине. Последний заключен под стражу.Об этом сообщается на официальном сайте СК.
Ранее СК сообщил, что в 09:05 11 ноября 2018 года из медицинского центра в полицию Шенгавита поступило сообщение о том, что 44-ая бригада “Скорой помощи” доставила к ним с диагнозом политравма молодую женщину(1998 года рождения). Девушка была не в состоянии давать разъяснений, однако, согласно заявлению врача “Скорой помощи”, она подверглась избиению.
В 12:25 12 ноября 2018 года из медцентра поступило сообщение о том, что 20-летняя женщина скончалась в больнице, не приходя в сознание.
По факту возбуждено уголовное дело  по пункту 14 части 2 статьи 112 Уголовного кодекса РА.
Показания относительно случившегося дал 30-летний муж 20-летней женщины. Следствием установлены ряд обстоятельств инцидента, мотив.
По достаточной совокупности добытых доказательств ему предъявлено обвинение по части 2 статьи 112 Уголовного кодекса РА.
"Следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении 30-летнего мужчины меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые меры, направленные на обеспечение всестороннего исследования всех обстоятельств и проверку указанных в показаниях обстоятельств", - отмечается в сообщении.