Թոմաս Գրեմինգերը ԵԱՀԿ անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին   11/14/2018   14:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը Հռոմ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում նոյեմբերի 13-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին: Այս մասին հայտնում է ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության և հետ կապերի վարչությունը:
Արտակ Զեյնալյանը ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է հայաստանյան ներքաղաքական իրավիճակը, թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխության ու Կառավարության վեցամսյա գործունեության արդյունքները:
Թոմաս Գրեմինգերը ԵԱՀԿ անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին, մասնավորապես, հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող աշխատանքներին:
Նույն օրը արդարադատության նախարարի պաշտոնակատարը հանդիպել է նաև ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ջորջ Ծերեթելիին և վերջինիս հետ քննարկել Հայաստանում դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Томас Гремингер выразил безоговорочную поддержку со стороны ОБСЕ проводимым в Армении реформам 11/14/2018   15:30  |  Лента новостей
В рамках рабочей поездки в Рим исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян встретился 13 ноября с генеральным секретарем ОБСЕ Томасом Гремингером. Об этом сообщает пресс-служба Минюста Армении.
Артак Зейналян представил Томасу Гремингеру внутриполитическую ситуацию в Армении, итоги бархатной ненасильственной революции и полугодовой деятельности правительства Армении.
Томас Гремингер выразил безоговорочную поддержку со стороны ОБСЕ проводимым в Армении реформам, в частности в сфере борьбы с коррупцией.
В тот же день и.о. министра юстиции Армении встретился с председателем ПА ОБСЕ Джорджем Церетели и обсудил с ним вопросы, касающиеся мониторинга предстоящих 9 декабря в Армении досрочных парламентских выборов.