Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը չպետք է լինի բացարձակ. Աշոտյան 11/12/2018   16:19  |  Քաղաքական
Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ընտրությունները վարչապետի ընտրություն չեն: Այս մասին հայտարարել է Արմեն Աշոտյանը՝ լրագրողների հետ զրույցում։
«Ապագա վարչապետի թեկնածուն տեսանելի է, ակնհայտ է, որ լինելու է Նիկոլ Փաշինյանը կամ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից նշանակված որևէ մեկ այլ անձ, որի վրա, գուցե, Փաշինյանը փորձի բարդել արդեն ակնհայտ դարձող սոցիալ-տնտեսական սնանկության ամբողջ բեռը, իսկ ինքը փորձի մնալ ստվերում ու կառավարել գործընթացը խորհրդարանից»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ իրենք այս ընտրություններում գնում են քաղաքական ընդդիմություն դառնալու։
«Կոչ եմ անում բոլոր այն մարդկանց, ովքեր կարծում են, որ մեր երկրին պետք է գիտակ, խելոք, ուժեղ ընդդիմություն, ձայն տալ ՀՀԿ-ին, մասնավորապես՝ ինձ»,- ասաց նա։
«Այսօր մեր երկրում իշխանափոխությունից հետո քաղաքական բովանդակությունը հասցվել է զրոյի, քաղաքական պայքարը դարձել է անձնավորված վիրավորանքների, հետապնդումների, պիտակավորումների պայքար։ Դրա արդյունքը մենք տեսնում ենք, երբ կառավարությունը չի արձանագրում վեց ամսվա ընթացքում որևէ շոշափելի լուրջ արդյունք։ Երբ որ ասում էր՝ ՀՀԿ-ն «քըխ» է, մենք գալիս ենք իշխանության, մենք ձեզ կապահովենք շատ ավելի լավ կյանքով, շատ կարճ ժամանակահտվածում բյուջեն կավելացնենք 800 միլիոն դոլարից մինչև մեկ միլիարդ, 2019-ի բյուջետային քննարկումների ժամանակ մենք շատ ավելի մանրամասն կարձանագրենք, թե ինչպես են կառավարությունն ու վարչապետը մոլորության մեջ գցել մեր բնակիչներին՝ տալով շռնադալից խոստումներ ընտրություններից առաջ»,- ասել է Աշոտյանը։
Արմեն Աշոտյանի դիտարկմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը չպետք է լինի բացարձակ։
«Սա ասում եմ՝ ելնելով նախևառաջ այն հանգամանքից, որ դրա մեջ շահագրգռված պետք է լինեն «Իմ քայլը» դաշինքի բոլոր այն մարդիկ, որոնք իրոք հավատում են, որ իշխանափոխությունը ժողովրդավարության համար էր», - ասաց նա։
14:00 09/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Յուրօրինակ երկիր ենք, որովհետև քաղաքակիրթ ձևով դրամատիկ փոփոխություններ ենք արել». Արմեն Սարգսյան
10:27 09/11/2018  |  Քաղաքական«Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում». Վիգեն Սարգսյան
11:05 08/11/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն, անշուշտ, ունեցել է իր սխալները. Չի սխալվում միայն նա, ով ոչինչ չի անում. Վիգեն Սարգսյան

Армен Ашотян: власть Никола Пашиняна не должна быть абсолютной 11/12/2018 16:39 | Политика
Предстоящие 9 декабря выборы – это не выборы премьер-министра, заявил в понедельник журналистам заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян.
"Будущий кандидат в премьер-министры очевиден. Ясно, что им будет Никол Пашинян или назначенный Николом Пашиняном другой человек, на которого, возможно, Пашинян попытается свалить весь груз уже ставшего очевидным социально-экономического банкротства, а сам попытается остаться в тени и управлять процессом из парламента", - заявил Армен Ашотян.
По словам Ашотяна, они идут на эти выборы, чтобы стать политической оппозицией.
Он призвал всех, «кто считает, что стране нужна знающая, умная, сильная оппозиция, проголосовать за РПА, в частности, - за него.
"Сегодня после смены власти в нашей стране политическое содержание сведено к нулю. Политическая борьба превратилась в личные оскорбления, преследования, навешивание ярлыков. Итог этого мы видим, когда правительство за шесть месяцев не смогло добиться каких-либо ощутимых результатов. Между тем заявляло, что Республиканская партия – плохая, мы придем к власти, обеспечим вам хорошие условия жизни, за короткий срок увеличим бюджет с 800 млн. до 1 млрд. долларов. Во время обсуждений проекта бюджета на 2019 год мы более подробно представим как правительство и премьер-министр ввели наших сограждан в заблуждение, надавав громких обещаний перед выборами", - отметил Армен Ашотян.
По его мнению, власть Никола Пашиняна не должна быть абсолютной.
"Я это говорю, исходя прежде всего из того, что в этом должны быть заинтересованы все те входящие в блок "Мой шаг" люди, которые действительно верят, что смена власти произошла для демократии", - отметил Ашотян.