Նախագահը ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը հրավիրել է դիտարկել դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը 11/06/2018   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական նամակներով դիմել է ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին (պատճենը՝ ԵԱՀԿ/ ԺՀՄԻԳ տնօրեն Ինգիբյորգ Սոլրուն Գիսլադոտիրին) և ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեվին՝ հրավիրելով համապատասխանաբար ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաս­տատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը դիտարկել Հայաստանի Հանրա­պետությունում 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը:
13:59 25/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակությանը
14:48 12/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենը տպավորված է Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատանքով և պրոֆեսիոնալիզմով
15:29 07/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարն ընդունել է  Վենետիկի հանձնաժողովի և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներին
12:49 19/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ներկայացուցչին
14:59 18/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել է որպես խափանման միջոց կալանքի կիրառման միջնորդությունների հիմնավորվածության ապահովումը ՄԻԵԴ նախադեպային որոշումներով
14:51 02/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ն առաջարկել է Հայաստանին իրականացնել մի շարք ընտրական բարեփոխումներ
17:23 01/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներին
18:10 21/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ-ի տնօրենին
16:11 21/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ գրասենյակի տնօրենը՝ ՀՀ դատախազությունում
12:37 21/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարը ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենի հետ քննարկել է համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելուն ուղղված մի շարք հարցեր

Президент Армении пригласил представителей ОБСЕ и СНГ наблюдать за парламентскими выборами 11/07/2018   09:37  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян пригласил представителей ОБСЕ и стран СНГ принять участие в наблюдательной миссии на предстоящих в стране 9 декабря досрочных парламентских выборах. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
"Президент Армении Армен Саркисян с официальными письмами обратился к генеральному секретарю ОБСЕ Томасу Гремингеру (копия отправлена директору БДИПЧ/ОБСЕ Ингибьёргу Сольруну Гисладоттиру) и председателю Исполнительного комитета – исполнительному секретарю СНГ Сергею Лебедеву, пригласив Бюро ОБСЕ по демократическим институтам и правам человека, а также миссию государств-участников СНГ провести мониторинг внеочередных парламентских выборов в Армении, которые состоятся 9 декабря 2018 года", - говорится в сообщении.