Ավազակային հարձակում` վարկային կազմակերպության Արմավիրի մասնաճյուղի աշխատակիցների վրա 11/03/2018   14:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն:
2018թ. նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը՝ ժամը 04:10-ի սահմաններում, երկու դիմակավորված անհայտ անձ՝ նախնական համաձայնությամբ ուրիշի գույքի հափշտակություն կատարելու նպատակով, զենքի գործադրմամբ հարձակվել են Արմավիր քաղաքի Երևանյան փողոցի 25/1 հասցեում գործող վարկային կազմակերպության Արմավիրի մասնաճյուղի աշխատակիցների վրա՝ նրանց կյանքի ու առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով:
02.11.2018թ. դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերի (ավազակություն) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) և նույն օրը ընդունվել վարույթ ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային վարչություն:
Նախաքննության ընթացքում վարկային կազմակերպությունը և երկու աշխատակիցները ճանաչվել են տուժող:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դատահետքաբանական, դատագենետիկական, դատաապրանքագիտական փորձաքննություններ:
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ:

Неизвестные в масках напали на сотрудников филиала кредитной организации в армянском Армавире 11/03/2018   15:26  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении расследует уголовное дело по факту разбойного нападения.
Как сообщает пресс-служба СК, в ночь на 2-е ноября 2018 года, около 04:10, двое неизвестных в масках с целью хищения чужого имущества по предварительному сговору с применением оружия совершили нападение на  сотрудников армавирского филиала кредитной организации, действующей в городе Армавире по адресу Ереванян, 25/1, угрожая им применением опасного для жизни и здоровья насилия.
По факту 2 ноября 2018 года было возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 1 и 4 части 2 статьи 175("Разбой, совершенный группой лиц по предварительному сговору с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия")  и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА. В ходе предварительного следствия кредитная организация и двое сотрудников были признаны потерпевшими.
Произведен осмотр места происшествия, назначены судебно-трасологическая, судебно-генетическая, судебно-товароведческая экспертизы.
Предпринимаются необходимые следственные действия для установления личностей предполагаемых преступников и обеспечения их явки к органу, осуществляющему производство.  Предварительное следствие продолжается.