Զենքի գործադրման սպառնալիքով հափշտակել է դրամարկղում առկա զգալի չափի կանխիկ գումար. Կասկածյալը ձերբակալվել է 12/01/2017   16:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է վարկային կազմակերպության աշխատակցի նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը։ Կասկածյալը ձերբակալվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 2017 թվականի նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 18:15-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը մուտք է գործել վարկային կազմակերպության՝ Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում տեղակայված մասնաճյուղի գրասենյակ, հարձակում գործել աշխատակցուհու վրա և զենքի գործադրման սպառնալիքով հափշտակել դրամարկղում առկա զգալի չափի կանխիկ գումարը, ապա՝ դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, ստեղծվել քննչական խումբ: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, վերցվել փորձանմուշներ, հարցաքննվել բազմաթիվ անձինք։
Ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևանի բնակիչ՝ ծնված 1993թ.:
24-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է: Վերջինիս անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է օդամղիչ ատրճանակ:
Նշանակվել է դատամատնադրոշմային փորձաքննություն: Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Задержан подозреваемый в разбойном нападении на сотрудника кредитной организации в центре Еревана 12/01/2017   18:21  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о раскрытии разбойного нападения на сотрудника кредитной организации.
Как сообщает пресс-служба ведомства, по предварительным данным, 28-го ноября 2017 года, в районе 18:15 предполагаемый преступник проник в офис филиала кредитной организации, расположенный в центре Еревана, совершил нападение на сотрудника и, угрожая оружием, похитил имевшуюся в кассе значительную денежную сумму и сбежал.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи  175( Разбой, совершенный  с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа. Произведен осмотр места происшествия, взяты образцы, допрошены многочисленные лица.
"В результате предпринятых масштабных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлены ряд обстоятельств инцидента, имеющих существенное значение для дела, личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1993 года рождения).24-летний молодой человек задержан. При его личном досмотре обнаружен пневматический пистолет. Назначена судебно-дактилоскопическая экспертиза.Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.