Նիկոլ Փաշինյանը հեռացավ կառավարության նիստերի դահլիճից՝ ԱԺ նիստին նախապատրաստվելու համար 11/01/2018   11:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր սկսեց կառավարության նիստը, բայց վարումը վերապահեց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին:
Ն. Փաշինյանը հայտարարեց, որ նիստը կշարունակի վարել փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, որպեսզի ինքը նախապատրաստվի ԱԺ-ում կայանալիք վարչապետի ընտրություններին:
«Այսօր Աժ-ում պետք է հանդես գամ, քանի որ նշանակված են վարչապետի ընտրություններ, որի արդյունքում վարչապետ պետք է չընտրվի և իրավունքի ուժով ԱԺ-ն լուծարվի: Մեկ-երկու հարցի քննարկումից հետո կխնդրեմ, որպեսզի պարոն Ավինյանը վարի նիստը և ես նախապատրաստվեմ ԱԺ նիստին», - ասաց Ն. Փաշինյանը:
16:25 31/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի նոյեմբերի 1-ին
12:31 30/10/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն վարչապետի ընտրության երկրորդ փուլի համար ևս չի առաջադրելու թեկնածու
11:42 30/10/2018  |  Քաղաքական«Ելք» և «Ծառուկյան» խմբակցությունները վարչապետի պաշտոնում առաջադրել են Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը

Никол Пашинян покинул заседание правительства для подготовки к выступлению в парламенте 11/01/2018   11:34  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян покинул зал заседания правительства для подготовки к выступлению в парламенте, где пройдет голосование по его кандидатуре на пост главы правительства РА.
Пашинян заявил, что заседание продолжит вести и.о. вице-премьера Тигран Авинян.
“Сегодня я выступлю с речью в парламенте, поскольку  намечены выборы премьер-министра, по итогам которого не должны избрать главу правительства и парламент в силу права будет распущен”, - заявил Пашинян.
Кандидатуру Пашиняна выдвинули парламентские фракции “Елк” и “Царукян” и ряд депутатов, покинувших ряды фракции Республиканской партии Армении(РПА).