Նիկոլ Փաշինյանը Երվանդ Մանարյանին ՀՀ ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու որոշում է կայացրել 10/31/2018   17:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը դերասան, սցենարիստ Երվանդ Մանարյանին ՀՀ ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու որոշում է կայացրել: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Որոշում կայացրեցի՝ Երվանդ Մանարյանին Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու մասին: Այս հիրավի վաստակած կոչումը նա երկար տարիներ չի ստացել ընդդիմադիր քաղաքական հայացքների պատճառով: Որոշումը դե յուրե ուժի մեջ կմտնի ՀՀ նախագահի կողմից ստորագրվելուց հետո»,- գրել է Փաշինյանը:

Никол Пашинян подписал решение о присвоении Ерванду Манаряну звания народного артиста Армении 10/31/2018 17:42 | Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян подписал решение о присвоении известному актеру и сценаристу Ерванду Манаряну звания народного артиста РА. Об этом сообщил Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
"Я принял решение о присвоении Ерванду Манаряну звания народного артиста Республики Армения. Этого воистину заслуженного им звания он не удостаивался долгие годы из-за своих оппозиционных взглядов. Решение де-юре вступит в силу после того, как его подпишет президента РА", - написал Никол Пашинян.
Накануне Никол Пашинян навестил Ерванда Манаряна. "Встреча выдалась приятной. Хорошо побеседовали", - подписал Пашинян фотографию в Facebook.