Երրորդ հանրապետության ամենախոշոր կաշառքի գործով հիմնական դերակատարը ԱԺ պատգամավոր է 10/24/2018   11:28  |  Քաղաքական
Հայաստանի իրավապահները բացահայտել են կաշառքի խոշոր գործ, որը վերաբերում է գործող պատգամավորի։ Այսօր խորհրդարանում հայտարարել է ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով՛ որ նա կալանավորվելու է։
«Արդեն երկու ամիս մենք մեր ձեռքի տակ ունեցած ոչ պաշտոնական փաստաթղթի պաշտոնական պատասխանին ենք սպասում, որ օրը ստացանք, մենք նախաձեռնությամբ մտնելու ենք այդ պատգամավորին կալանավորելու համար։ Կաշառքի գործ է», - ասաց Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ պաշտոնական փաստաթուղթն ստանալը կապված է օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչության հետ և արդեն մի քանի ամիս է՝ պատասխան չեն կարողանում ստանալ։
«Մի քիչ երևի մեր դեսպանատունը լավ չի աշխատում, մի քիչ երևի այդ երկրի հետ որոշ հարաբերություններ կան ու ձգձգում են՝ ամեն օր ասելով էսօր-էգուց։ Բայց այդ պատգամավորը կալանորվելու է և դա լինելու է երրորդ հանրապետության ամենախոշոր կաշառքի գործը», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում նա վերահաստատեց ավելի վաղ հնչեցրած հայտարարությունը, որ ժողովրդից թալանվածը վերադարձվելու է ժողովրդին։

Фигурантом крупнейшего дела о взяточничестве проходит депутат парламента Армении- Пашинян 10/24/2018   11:47  |  Лента новостей
Правоохранительные органы Армении раскрыли крупное дело о взяточничестве, по которому проходит действующий депутат парламента РА. Об этом заявил сегодня на специальном заседании парламента кандидат на пост премьер-министра Армении Никол Пашинян.
Он отметил, что депутат будет взят под стражу.
“Уже два месяца мы ждем официального ответа на имеющийся у нас неофициальный документ. В тот день, когда мы его получим, будем обращение об аресте депутата. Речь идет о деле по факту взяточничества”, - сообщил он.
По его словам, процесс получения официального документа связан с зарубежным диппредставительством, и уже несколько месяцев сделать это не удается.
При этом Пашинян отметил, что этот депутат будет арестован, и это дело станет самым крупным делом о взяточничестве в истории Третьей республики.
Напомним, на специальном заседании парламента он вновь подтвердил ранее сделанное им заявление о том, награбленное должно быть возвращено народу.