Թշնամիների, մերոնքականների ու ձերոնքականների խնդիր չի լինելու.Նիկոլ Փաշինյան 10/17/2018   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոր ժամանակներում թշնամիների, մերոնքականների ու ձերոնքականների խնդիր դրված չի լինելու: Այս մասին նշեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 17-ին Հյուսիսային պողոտայում կազմակերպված «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում» խորագրով բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառ այցելությունից հետո՝ լրագրողների հետ զրույցում: Լրագրողների խնդրանքով Նիկոլ Փաշինյանը մեկնաբանեց Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելու հարցը:
«Մենք նոր փուլ ենք մտնում: Ես մի քանի անգամ ասել եմ, կա բարիկադներ կառուցելու ժամանակ, կա բարիկադները ապամոնտաժելու ժամանակ: Մենք հիմա մտել ենք բարիկադներն ապամոնտաժելու փուլ: Այստեղ Հունան Պողոսյանի անձի խնդիր չէ, այլ քաղաքական ուղերձի խնդիր է: Դա այն է, որ մենք թշնամիների, մերոնքականների ու ձերոնքականների չենք բաժանելու:
Հայաստանի Հանրապետությունում անթերի մարդիկ չկան: Ես չեմ հիշում որևէ նշանակում, որ խոսակցություն չլիներ: Մեկի դեպքում ասում էին երիտասարդ է, մյուսի դեպքում բարձրահասակ է, երրորդը… էլի եմ ասում անթերի մարդիկ չկան, անթերի նշանակումներ չեն լինելու: Խնդիրը հետևյալն է, պետք է հստակ ուղերձ հղենք այն մասին, որ մենք պատրաստվում ենք համախմբել ողջ ներուժը»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ շատ է խոսվում այս կամ այն պաշտոնյայի արարքների մասին: Այս համատեքստում վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծեց, որ ով ինչ արել է, իր արածի համար պատասխան կտա:
«Կապ չունի պաշտոնյա է, թե չէ : Անցել են այն ժամանակները, որ պաշտոնյա լինել նշանակում է արտոնություն»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
21:22 02/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետական կուսակցությունը պետք է արմատախիլ արվի Հայաստանի Հանրապետությունից. Նիկոլ Փաշինյան

Пашинян вновь объяснил причины назначения Унана Погосяна губернатором Сюника 10/17/2018   12:44  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян прокомментировал назначение бывшего первого заместителя Полиции Армении Унана Погосяна на пост губернатора Сюникской области, которое вызвало недовольство среди общественности.
“Мы вступаем в новый этап. Я уже несколько раз говорил, что есть время строить баррикады и время демонтировать их. Мы сейчас вступили в этап демонтажа баррикад. Вопрос не в личности Унана Погосяна, а в политическом послании, согласно которому разделения на врагов, своих и чужих не будет”, - пояснил Пашинян.
По его словам, в Республике Армения нет безукоризненных людей.
“Я не помню ни одного назначения, которое не вызвало бы резонанса. Об одном говорят, что он молод, о другом, что он высокого роста и т.д…Я повторяю, нет людей без недостатков и не бывает безупречных назначений. Задача заключается в следующем: мы должны направить четкий месседж о нашей готовности к консолидации всего потенциала”, - сказал Пашинян.
Он отметил, что много разговоров о деяниях того или иного чиновника. В данном контексте и.о. премьера подчеркнул, что все ответят за свое содеянное.
“Не имеет значения, является ли он чиновником или еще кем-то. Прошли те времена, когда быть чиновником было привилегией”, - заявил Никол Пашинян.