Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Լիբանան 10/19/2018   17:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 20-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Լիբանան: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Լիբանանի բարձրագույն ղեկավարության՝ նախագահ Միշել Աունի, վարչապետ Սաադ Հարիրիի, խորհրդարանի նախագահ Նաբիհ Բըրիի հետ։
Նախատեսված են նաև Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ, ինչպես նաև այցելություն Բեյրութի հայկական հոգևոր-մշակութային կենտրոններ, կրթական հաստատություններ։
10:48 24/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետը Նյու Յորքում հանդիպել է ԱՄՆ-ի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
15:55 14/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄակրոնը Ելիսեյան պալատի մուտքի մոտ դիմավորեց ՀՀ վարչապետ Փաշինյանին
13:58 14/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր ներդրողներին հրավիրում ենք մասնակցելու այն թռիչքին, որին պատրաստվում է ՀՀ-ն. Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպել է MEDEF-ի ներկայացուցիչներին

Никол Пашинян отправится с рабочим визитом в Ливан 10/19/2018   17:51  |  Лента новостей
Делегация во главе с исполняющим обязанности премьер-министра Армении Николом Пашиняном 20 октября с двухдневным рабочим визитом посетит Ливан, сообщает пресс-служба правительства.
В рамках визита Никол Пашинян проведет встречи с высшим руководством Ливана – президентом Мишелем Ауном, премьер-министром Саадом Харири, спикером парламента Набихом Бири.
Запланированы также встречи Пашиняна с представителями армянской общины и Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым.
Никол Пашинян посетит также армянские духовно-культурные центры, образовательные учреждения Бейрута.